PolitikaCHP, Kıbrıs’ta Çözüme Karşı

Türkiye’de ana muhalefet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kıbrıs sorununda devam eden müzakerlerle ilgili yağtığı değerlendirmede “Beşparmak Dağları’na, Akdeniz’e CHP’nin milliyetçiliğini yazdık…Kime nereyi peşkeş çekeceksin sen? Bunu kabul etmiyoruz” diyerek Kıbrıs’ta çözüm karşıtı duruşunu bir kez daha yineledi. Kılıçdaroğlu, “Böyle giderse bunlar Kıbrıs’ı da verecekler” ifadesini kullanarak, “Buradan Binali Yıldırım’ın dikkatini çekiyorum, Kıbrıs’taki gelişmeleri yakından izliyoruz. Kıbrıs’ı aldık, Beşparmak Dağları’na, Akdeniz’e CHP’nin milliyetçiliğini yazdık, orada şehitlerimiz var, kan döktük orada bu ülkenin bağımsızlığı için. Şimdi sen...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye’de ana muhalefet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kıbrıs sorununda devam eden müzakerlerle ilgili yağtığı değerlendirmede “Beşparmak Dağları’na, Akdeniz’e CHP’nin milliyetçiliğini yazdık…Kime nereyi peşkeş çekeceksin sen? Bunu kabul etmiyoruz” diyerek Kıbrıs’ta çözüm karşıtı duruşunu bir kez daha yineledi.

Kılıçdaroğlu, “Böyle giderse bunlar Kıbrıs’ı da verecekler” ifadesini kullanarak, “Buradan Binali Yıldırım’ın dikkatini çekiyorum, Kıbrıs’taki gelişmeleri yakından izliyoruz. Kıbrıs’ı aldık, Beşparmak Dağları’na, Akdeniz’e CHP’nin milliyetçiliğini yazdık, orada şehitlerimiz var, kan döktük orada bu ülkenin bağımsızlığı için. Şimdi sen kalkacaksın masalarda Kıbrıs’ın büyük bir kısmını onlara teslim edeceksin.” diye konuştu.

Buna asla izin vermeyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye Kıbrıs’a niye gitti çünkü orada soydaşlarımız çoluk çocuk, kadın erkek demeden katlediliyordu. Peki Kıbrıs’a gittik ne oldu? Kıbrıs’a barış geldi. Kimsenin burnu kanadı mı? Hayır. Şimdi hangi tavizleri verebiliriz diye. Annan Planı ile geldiler, Türk kesimi kabul etti. Kim reddetti? Rum kesimi. Bitti kardeşim, neyin pazarlığını yapıyorsun. Kime nereyi peşkeş çekeceksin sen? Bunu kabul etmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık