AktüelMüzikYaşamCharles Aznavour hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Charles Aznavour 94 yaşında hayatını kaybetti. Ermeni bir ailenin oğlu olarak 22 Mayıs 1924’te Paris’te doğan Aznavour, Fransa’da popülaritesini hiç kaybetmemiş, 80 ülkede 100 milyondan fazla plak satmıştı. Fransız şarkıcı Charles Aznavour hayatını kaybetti. Fransız medyası, sözcüsüne dayanarak Aznavour’un 94 yaşında öldüğünü duyurdu. Ermeni bir ailenin oğlu olarak 22 Mayıs 1924’te Paris’te Shahnour Varinag Aznavourian ismiyle dünyaya gelen Aznavour, Fransa’nın en popüler sanatçılarından biriydi. Fransızca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Almanca ve Rusça olmak üzere...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 1, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Charles Aznavour 94 yaşında hayatını kaybetti. Ermeni bir ailenin oğlu olarak 22 Mayıs 1924’te Paris’te doğan Aznavour, Fransa’da popülaritesini hiç kaybetmemiş, 80 ülkede 100 milyondan fazla plak satmıştı.

Fransız şarkıcı Charles Aznavour hayatını kaybetti. Fransız medyası, sözcüsüne dayanarak Aznavour’un 94 yaşında öldüğünü duyurdu.

Ermeni bir ailenin oğlu olarak 22 Mayıs 1924’te Paris’te Shahnour Varinag Aznavourian ismiyle dünyaya gelen Aznavour, Fransa’nın en popüler sanatçılarından biriydi. Fransızca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Almanca ve Rusça olmak üzere altı dilde şarkı söyleyen Aznavour, 60’a yakın filmde de rol almıştı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık