AktüelEkolojiGazedda'nın GündemiÖzel HaberYaşamÇevre koruma bölgesindeki izinsiz havuzlu villa inşaatından fotoğraflar

Geçtiğimiz hafta gündeme getirdiğimiz Tatlısu (Akatu) – Mersinlik arasında kaçak bir şekilde, Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki kaçak inşaatı yerinde inceledik. İnşaatın, kaplumbağaların yumurtlama bölgesine neredeyse yüz metreden kısa bir mesafede olduğu gözlemlenirkeni ayrıca Tatlısu özel çevre koruma bölgesi tabelasının da tam karşısında olması dikkatlerden kaçmadı. Müteahhit UBP Mağusa İlçe Başkanı İnşaatın müteahhit firmasının ise UBP Mağusa İlçe Başkanı olan Orsan Oral’ın direktörü olduğu Oral Constraction olduğu ortaya çıktı. Havuzlu villa Öte yandan inşaatın havuzlu bir villa...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 30, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Geçtiğimiz hafta gündeme getirdiğimiz Tatlısu (Akatu) – Mersinlik arasında kaçak bir şekilde, Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki kaçak inşaatı yerinde inceledik.


İnşaatın, kaplumbağaların yumurtlama bölgesine neredeyse yüz metreden kısa bir mesafede olduğu gözlemlenirkeni ayrıca Tatlısu özel çevre koruma bölgesi tabelasının da tam karşısında olması dikkatlerden kaçmadı.

Müteahhit UBP Mağusa İlçe Başkanı

İnşaatın müteahhit firmasının ise UBP Mağusa İlçe Başkanı olan Orsan Oral’ın direktörü olduğu Oral Constraction olduğu ortaya çıktı.

Havuzlu villa

Öte yandan inşaatın havuzlu bir villa olduğu gerek yaptığımız gözlemlerde gerekse de Şehir Planlama Dairesi tarafından, Çevre Dairesi’ne sorulmadan verilen onay kağıdından ortaya çıkmakta. Denize yüz metre mesafeden bile olmayan bir yapının yanı zamanda havuzu da olması lüks düşkünlüğünün vardığı boyutları göstermekte.

Kaplumbağalar yumurtladı

İnşaatın bulunduğu bölgede kaplumbağaların yumurtaları da olduğu gözlemlendi.

Gözler Çevre Dairesi’nde

Geçtiğimiz hafta İskele Kaymakamlığı tarafından izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlenen inşaatın akıbeti, Çevre Dairesi’nin inşaat projesinde yapacağı inceleme sonucunda varacağı karara bağlı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık