AktüelEkolojiGazedda'nın GündemiÖzel HaberYaşamÇevre koruma bölgesindeki izinsiz havuzlu villa inşaatından fotoğraflar

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 30, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Geçtiğimiz hafta gündeme getirdiğimiz Tatlısu (Akatu) – Mersinlik arasında kaçak bir şekilde, Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki kaçak inşaatı yerinde inceledik.


İnşaatın, kaplumbağaların yumurtlama bölgesine neredeyse yüz metreden kısa bir mesafede olduğu gözlemlenirkeni ayrıca Tatlısu özel çevre koruma bölgesi tabelasının da tam karşısında olması dikkatlerden kaçmadı.

Müteahhit UBP Mağusa İlçe Başkanı

İnşaatın müteahhit firmasının ise UBP Mağusa İlçe Başkanı olan Orsan Oral’ın direktörü olduğu Oral Constraction olduğu ortaya çıktı.

Havuzlu villa

Öte yandan inşaatın havuzlu bir villa olduğu gerek yaptığımız gözlemlerde gerekse de Şehir Planlama Dairesi tarafından, Çevre Dairesi’ne sorulmadan verilen onay kağıdından ortaya çıkmakta. Denize yüz metre mesafeden bile olmayan bir yapının yanı zamanda havuzu da olması lüks düşkünlüğünün vardığı boyutları göstermekte.

Kaplumbağalar yumurtladı

İnşaatın bulunduğu bölgede kaplumbağaların yumurtaları da olduğu gözlemlendi.

Gözler Çevre Dairesi’nde

Geçtiğimiz hafta İskele Kaymakamlığı tarafından izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlenen inşaatın akıbeti, Çevre Dairesi’nin inşaat projesinde yapacağı inceleme sonucunda varacağı karara bağlı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©