AktüelMüzakerelerCenevre’de Haritalar Sunuldu | #ConferenceOnCyprus

Cenevre’de devam eden Kıbrıs sorununa çözüm bulma müzakerelerinde liderler hazırladıkları haritaları karşılıklı ve eş zamanlı olarak sundu. Elde edilen bilgiye göre, taraflar, daha önce açıkladıkları oranlardaki haritalarını BM yetkililerine teslim etti. Haritaların, iki tarafın harita uzmanlarının kontrollerinin ardından İsviçre saatiyle 19:50’de, KSİ 20.50’de BM’nin çelik kasasına alınarak kilitlendiği öğrenildi. BURCU-HRİSTODULİDİS Kıbrıslıtürk Sözcü Barış Burcu ise, harita değiş tokuşunun ardından ““Anımsatmak isterim, oran olarak, Kıbrıs Rum tarafının yüzde 28.2, Kıbrıs Türk tarafının da yüzde 29.2 önerileri,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 11, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cenevre’de devam eden Kıbrıs sorununa çözüm bulma müzakerelerinde liderler hazırladıkları haritaları karşılıklı ve eş zamanlı olarak sundu.

Elde edilen bilgiye göre, taraflar, daha önce açıkladıkları oranlardaki haritalarını BM yetkililerine teslim etti.

Haritaların, iki tarafın harita uzmanlarının kontrollerinin ardından İsviçre saatiyle 19:50’de, KSİ 20.50’de BM’nin çelik kasasına alınarak kilitlendiği öğrenildi.

BURCU-HRİSTODULİDİS

Kıbrıslıtürk Sözcü Barış Burcu ise, harita değiş tokuşunun ardından ““Anımsatmak isterim, oran olarak, Kıbrıs Rum tarafının yüzde 28.2, Kıbrıs Türk tarafının da yüzde 29.2 önerileri, yaklaşmış önerilerdi. Haritaların bu oranlara uygun olarak hazırlandığı tespit edilmiştir ve BM’ye teslim edilmiştir. Korumalar eşliğinde kilitlenmek üzere kaldırıldı. Haritalar şu an BM’nin tasarrufundadır” bilgisini verdi.

Kıbrıslırum Sözcü Nikos Hristodulidis de “Cenevre’de sunulan haritaların oranları mont pelerin anlaşmasına uygun” bilgisini paylaştı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık