AktüelEkonomi PolitikCenazeyi aileye göndermekten aciz bir devlet!

Geçtiğimiz gün iş cinayetinde hayatını kaybeden 28 yaşındaki Meles Haileu’un cenazesinin ülkesine gönderilmesi için yardım kampanyası başlatıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 2, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Geçtiğimiz gün iş cinayetinde hayatını kaybeden 28 yaşındaki Meles Haileu’un cenazesinin ülkesine gönderilmesi için yardım kampanyası başlatıldı. kktc yetkilileri ise konu hakkındaki sessizliğini sürdürüyor. Kıbrıs’ın kuzeyinde gündem halen seçim.

Lefkoşa-Girne anayolu üzerindeki bir reklam panosu üzerinde çalıştığı sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitiren 28 yaşındaki Meles Haileu’un cenazesinin ülkesine gönderilmesi için yardım kampanyası başlatıldı.

Sosyal medyada paylaşımlarda bulunan Meles Haileu’un yakınları, hayatını kaybeden Etiyopyalı gencin üniversite öğrencisi olduğu ve cenazesinin ailesine gönderilmesi için 4 bin 600 dolara ihtiyaç duyulduğunu paylaştı.

Paylaşım şöyle: 

“Etiyopyalı 28 yaşındaki bir öğrenci 30 Aralık’ta yaşamını yitirdi. Başkasının ihmali nedeniyle elektrik çarptı. Arkadaşları cenazenin eve naklini ödemek için para toplamaya çalışıyor. Çok pahalı bu yüzden bağış toplamaya çalışıyorlar. Yardım etmek isteyen varsa aşağıda iki numara var – lütfen onları arayın ve daha fazla detay için kontrol edin

Nazikçe yardım istiyorum Meles Haileu üniversitede okuyan Etiyopyalı arkadaşlarımızdan biriydi. Bu kayıptan dolayı derin üzüntü duyuyorum, cenazesini ailesine göndermek için 4,600 dolara ihtiyacımız var. Lütfen herhangi bir miktar para katkıda bulunmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim detayları

05428575980 Feven Girne

+905338675147 Lidya Lefkoşa ve Mağusa

+905338619846 Fiona Addington Karmi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık