AktüelGazedda'nın GündemiÇelik: Türkiye’nin kktc yargısı ile ilgili atacağı adımlar vardır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK devam ederken gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK devam ederken gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kıbrıs’ın kuzeyindeki Kuran kursu kararıyla ilgili de açıklama yapan Çelik, Türkiye’nin atacağı adımlar olduğunu ifade etti.

Çelik açıklamasında şunları kaydetti:

”Türkiye’yi geçmişteki mahveden şey konjektür hazretleri ile mevzuat efendileriydi. Geçmişte biz bunu gördük. Bunlar laikçilik diye demokrasi uydurdular. Laiklik, Türkiye için toplumsal barış ilkesidir. Laiklik tam anlamıyla uygulanmalıdır. Bu da din ve vicdan hürriyetinin uygulanmasıyla olur.

Hiç kimse laikliği din ve vicdan hürriyetine aykırı yorumlayamaz. Aynı acılar niye KKTC’de olsun. Tabi ki Türkiye’nin atacağı adımlar vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Tatar’da aynı ifadeleri dile getirdi zaten. Geçmişte bu Türkiye’de yapıldı bunun aynısının KKTC’ye yapılmasını arzu etmeyiz.”

İlgili bölümü 31’inci dakikadan itibaren izleyebilirsiniz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık