koronavirusÇekya’da binlerce kişiyle ‘koronaya veda’ partisi

Salgına karşı önlemleri erken almaya başlayan ve bu nedenle daha az kayıp veren ülkede, ünlü Charles Köprüsü üzerinde verilen 'virüse veda' partisinde 500 metrelik masa kuruldu, kalabalıklar birlikte yiyip içti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 2, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Çekya‘da binlerce kişi sokaklara çıkarak koronavirüse veda partisi düzenledi. Etkinlik kapsamında Başkent Prag‘daki Charles Köprüsü üzerine 500 metre uzunluğunda masa kuruldu. 

Evlerinden yiyecek getiren binlerce insan masanın etrafında yakın mesafede oturdu, köprüde gezintiye çıkanlar kalabalık gruplar oluşturdu. Partiyi organize edenler, salgın nedeniyle kente ve tarihi köprüye turist ziyaretinin azaldığını, bu nedenle de bu etkinliği yaptıklarını söyledi. 

NTV‘nin aktardığına göre, organizatörlerden Ondrej Kobza, “Koronavirüs krizinin sona ermesini kutlamak, insanlara bir araya gelmenin ya da komşudan bir parça ekmek almanın korkutucu olmadığını göstermek istedik” dedi.

Salgına karşı  önlemleri erken almayan başlayan Çekya hükümeti salgını komşularına göre daha iyi yönetti. 12 binden daha az vaka görülen ve 349 kişinin koronavirüs yüzünden hayatını kaybettiği ülkede, hükümet geçen hafta bin kişi kapasiteli etkinliklere izin verdi. Havuzlar, müzeler, hayvanat bahçeleri ve turistik mekanlar da ziyaretçi sınırlaması olmaksızın açıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..