AktüelKıbrıs Sorunu”Çekinmese işkence muhabbeti de yapar!”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı‘nın, dün gerçekleştirilen ‘Barış ve Fedarasyon‘ eylemlerine gölge düşürmeye çalışan hamaset dolu söylemlerine sert çıktı
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı‘nın, dün gerçekleştirilen ‘Barış ve Fedarasyon‘ eylemlerine gölge düşürmeye çalışan hamaset dolu söylemlerine sert çıktı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Derya, Arıklı’nın, ülkeyi dibe çeken gayri meşru hükümetin başarısız bakanlarından biri olarak, icraatlarındaki pespayeliği konuşturmamak için oraya buraya laf attığını vurguladı.

Derya’nın açıklamasının şöyle:

“Zihniyet, “fetihçi” ve “militarist” olunca, bir ülkeye ve o ülkeyi yurt bilenlere savaş ganimeti gibi bakabiliyor.

Taa Osmanlı döneminden “sakal -kıl tüy” muhabbeti yaparak barış talebinden nasıl rahatsız olduğunu ifşa ediyor. Sanırsın ki ülkenin tapusu elinde.

Tüm müdahalelere rağmen nüfusun çok büyük bir kısmının çözüm istediği gerçeğine tahammül edemediği için, “savunulacak tez belli” diyerek boş lafların toplumsal meşruiyeti varmış gibi yapmak istiyor.

Ülkeyi dibe çeken gayri meşru hükümetin başarısız bakanlarından biri olarak, icraatlarındaki pespayeliği konuşturmamak için oraya buraya laf atıyor.

Çekinmese işkence muhabbeti de çeker de… Neyse…

Ortaya konan fetihçi kıl tüy örnekleri, dün hem kuzeyde hem güneyde gerçekleşen barış eylemlerinin başarılı olduğunu gösteriyor”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık