AktüelKıbrıs SorunuMüzakereler“Çavuşoğlu’yla Bir Yakınlaşma Sağlama Çabalarının Sonuç Vereceğini Umuyorum”

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Kıbrıs sorununda olumlu bir sonuç elde edebilmek için Kıbrıs sorunuyla ilgili yeni tur müzakereler başlamadan önce uygun hazırlık yapılması gerektiğini söyledi. Kıbrıs Haber Ajansı’nın haberine göre, Kotzias, Cuma günü Kikkos ve Dillirga Piskoposu Nikiforos’la, Lefkoşa’da Yunanistan Elçiliği ve Büyükelçilik ikametgahı inşası için bağışlanan araziyle ilgili bir anlaşma imzalamak üzere Kıbrıs’ı ziyaret etti. Κοτζιάς: Επιβάλλεται κατάλληλη προετοιμασία για θετική κατάληξη νέων συνομιλιών στο Κυπριακό. No Description “ÇAVUŞOĞLU’YLA BİR YAKINLAŞMA…” Müzakerelere hazırlık...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 15, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Kıbrıs sorununda olumlu bir sonuç elde edebilmek için Kıbrıs sorunuyla ilgili yeni tur müzakereler başlamadan önce uygun hazırlık yapılması gerektiğini söyledi.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın haberine göre, Kotzias, Cuma günü Kikkos ve Dillirga Piskoposu Nikiforos’la, Lefkoşa’da Yunanistan Elçiliği ve Büyükelçilik ikametgahı inşası için bağışlanan araziyle ilgili bir anlaşma imzalamak üzere Kıbrıs’ı ziyaret etti.

Κοτζιάς: Επιβάλλεται κατάλληλη προετοιμασία για θετική κατάληξη νέων συνομιλιών στο Κυπριακό.

No Description

“ÇAVUŞOĞLU’YLA BİR YAKINLAŞMA…”

Müzakerelere hazırlık için Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nezdinde herhangi bir girişimi olup olmayacağına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Nikos Kotzias, ‘bir anlaşmaya varılıp varılamayacağını anlamak’ için uygun bir hazırlık gerektiğini, kendisinin  bir çıkmaza götürecek ve referendumda önerilen çözümün aleyhine sonuçlanacak bir süreç için müzakerelere gitmenin zarar verici olacağına inandığını belirtti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı, Çavuşoğlu’yla bir yakınlaşma sağlama çabalarının sonuç vereceğini umduğunu, ancak bunun müzakerelere yeniden başlamadan bir çözüme varılacağı anlamına gelmediğini vurguladı.

Bir başka soruyu yanıtlayan Kotzias, Crans Montana’daki müzakerelerden sonra Kıbrıs Rum tarafının ilk kez öncekinden daha iyi durumda müzakerelere gireceğini ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık