AktüelKıbrıs SorunuMüzakerelerÇavuşoğlu’dan Kıbrıs Açıklaması: Ne İçin Müzakere Edeceğimizi Kararlaştırmamız Lazım

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kıbrıs sorunu hakkında açıklamalarda bulundu. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çerçevesinde New York’ta temaslarda bulunan Çavuşoğlu basına yaptığı değerlendirmede Kıbrıs sorunuyla ilgili gayri resmi görüşmeler yaptıklarını ifade etti. Açıklamasında “bir başarısızlığı daha kimse kabul edemez” vurgusunda bulunan TC Dışişleri Bakanı, sonuç odaklı müzakere olmadan müzakerelere tekrar başlamanın anlamsız olacağını söyledi. Mevlüt Çavuşoğlu şunları söyledi: “Kıbrıs konusunda burada gayri resmi görüşmeler yaptık. Artık yeni bir müzakareye başlamak için ne için müzakere...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 27, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kıbrıs sorunu hakkında açıklamalarda bulundu.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çerçevesinde New York’ta temaslarda bulunan Çavuşoğlu basına yaptığı değerlendirmede Kıbrıs sorunuyla ilgili gayri resmi görüşmeler yaptıklarını ifade etti.

Açıklamasında “bir başarısızlığı daha kimse kabul edemez” vurgusunda bulunan TC Dışişleri Bakanı, sonuç odaklı müzakere olmadan müzakerelere tekrar başlamanın anlamsız olacağını söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu şunları söyledi:

“Kıbrıs konusunda burada gayri resmi görüşmeler yaptık. Artık yeni bir müzakareye başlamak için ne için müzakere edececeğimizi konuşup kararlaştırmamız lazım. Bir başarısızlığı daha kimse kabul edemez. Sonuç odaklı bir müzakere olmadan tekrar müzakereye laf olsun diye başlamanın da anlamsız olduğunu herkes gördü. BM’ye de bu düşüncelerimizi ilettik.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık