AktüelPolitikaÇavuşoğlu konuştu, bu kez sendika ve bazı siyasiler hedefte

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bazı sendikacılar ve bazı siyasetçiler var Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gerçekten 'Türkiye mi, Rum kesimi mi?' desem Rum kesimini tutarlar" dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 23, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Kıbrıs Türk halkının Barış Pınarı Harekatına çok büyük destek verdiğini ve bazı sendikacıları ya da siyasetçileri Kıbrıs Türk halkından ayrı tutmak gerektiğini belirten Çavuşoğlu, “Bazı sendikacılar ve bazı siyasetçiler var Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) gerçekten ‘Türkiye mi, Rum kesimi mi?’ desem Rum kesimini tutarlar” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın harekata ilişkin sözlerine en büyük tepkiyi de Kıbrıs Türk halkının verdiğini söyleyen Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türk halkı da bunun, önümüzdeki Nisan ayında bir cumhurbaşkanlığı seçimi var, ona yönelik bir hamle olduğunu düşünüyor” diye konuştu. Çavuşoğlu, Barış Pınarı Harekatı’nın Türkiye’nin mili güvenliği için Kıbrıs Harekatı kadar önemli olduğunun altını çizerek, “Bizim gibi mevki, makam sahibi insanların konuşurken çok dikkatli olması lazım” ifadesini kullandı.


Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık