AktüelEkonomi PolitikKıbrıs SorunuPolitikaTemasÇavuşoğlu: Kıbrıs etrafında iki gemiyle sondaja başlıyoruz

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 21, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde Kıbrıs etrafında iki gemiyle sondaja başlanacağını duyurdu.

Akdeniz’de Türkiye olmadan hiçbir şey yapılamayacağını, buna müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Çavuşoğlu, Aydın’daki temasları kapsamında Doğu Akdeniz’deki faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerde bulunurken “Önümüzdeki günlerde Kıbrıs etrafında iki gemiyle sondaja başlıyoruz. O bölgede bizsiz bir şey yapılamayacağını o bölgeye uzaklardan gelenler de onların şirketleri de görsün” dedi.

Türkiye ve KKTC, Kıbrıs etrafındaki doğal kaynaklar konusunda Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tek taraflı faaliyet gösterdiğini savunarak bu kaynaklarda tüm adanın hakları olduğunu öne sürüyor. Bu çerçevede Türkiye, uluslararası şirketlerin Kıbrıs Cumhuriyeti’yle birlikte bu doğal kaynaklar konusunda faaliyetlerde bulunmasına da karşı çıkıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©