AktüelMüzakerelerÇavuşoğlu: Çözüm İçin 5’li Konferans Dahil Somut Yol Haritası Belirlenmeli

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs konusundaki hedeflerinin 11 Şubat 2014 Ortak Çerçeve Belgesi’nin hedefleri doğrultusunda 2016 içinde müzakerelerin sonuç vermesi, kalıcı bir çözüm için adım atılması ve bir an önce bunun için 5’li konferans dâhil gerekli somut yol haritası belirlenmesi olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 09.30’da başlayan görüşmesi 12.30’da sona erdi. TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu görüşmenin ardından basına yaptığı açıklamada, Mont Pelerin’de yapılan iki tur görüşmelerden sonra...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 25, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs konusundaki hedeflerinin 11 Şubat 2014 Ortak Çerçeve Belgesi’nin hedefleri doğrultusunda 2016 içinde müzakerelerin sonuç vermesi, kalıcı bir çözüm için adım atılması ve bir an önce bunun için 5’li konferans dâhil gerekli somut yol haritası belirlenmesi olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 09.30’da başlayan görüşmesi 12.30’da sona erdi.

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu görüşmenin ardından basına yaptığı açıklamada, Mont Pelerin’de yapılan iki tur görüşmelerden sonra gelinen noktayı ve bundan sonra izlenecek stratejileri, önce Akıncı sonra hükümet ve muhalefet partilerinin katımlıyla ele aldıklarını anlattı.

cavus_saray

Cumhurbaşkanı Akıncı, Müzakereci Özdil Nami, iktidardaki iki siyasi parti ve muhalefetteki iki siyasi partinin görüş birliğinde olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Çavuşoğlu, Türkiye olarak her zaman müzakere sürecini desteklediklerini ve bir an önce bir netice alınması konusunda irade ortaya koyduklarını kaydetti.

Güven artırıcı tedbirler konusunda her zaman destek verdiklerini anlatan Çavuşoğlu, hedeflerinin 11 Şubat 2014 Ortak Çerçeve Belgesi’nin hedefleri doğrultusunda 2016 içinde müzakerelerin sonuç vermesi, kalıcı bir çözüm için adım atılması ve bir an önce bunun için 5’li konferans dâhil gerekli somut yol haritası belirlenmesi olduğunu kaydetti.

Sürece aynı şekilde bu çerçevede destek vereceklerini dile getiren Çavuşoğlu, son derece verimli bir toplantı yaptıklarını söyledi.

Çavuşoğlu, hükümetle çalışma yemeği gerçekleştireceklerini ve burada ikili konuları değerlendirme fırsatı bulacaklarını anlattı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık