AktüelEkolojiÇatoz’da babutsalar tehlike altında

Geçtiğimiz yıl Maraş ve civarında görülen ve zaman içerisinde Çatoz’a ve kızıl köylere kadar yayılan ve babutsaları öldüren hastalık bu yıl da görüldü. Geçtiğimiz yıl yapılan ilaçlamalara rağmen yok edilemeyen hastalık, babutsalara kalıcı hasar vermekte ve yok etmekte.   Çatoz’da görülen hastalığı sosyal medyada paylaşan köylüler, babutsaların tehlike altında olduğunu ifade ederek endişelerini dile getirdi.        
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 20, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Geçtiğimiz yıl Maraş ve civarında görülen ve zaman içerisinde Çatoz’a ve kızıl köylere kadar yayılan ve babutsaları öldüren hastalık bu yıl da görüldü.

Image may contain: plant, nature and outdoor

Geçtiğimiz yıl yapılan ilaçlamalara rağmen yok edilemeyen hastalık, babutsalara kalıcı hasar vermekte ve yok etmekte.

 

Image may contain: plant, flower, outdoor and nature

Çatoz’da görülen hastalığı sosyal medyada paylaşan köylüler, babutsaların tehlike altında olduğunu ifade ederek endişelerini dile getirdi.

Image may contain: plant, tree, outdoor and nature

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©