AktüelEkolojiYaşamÇatalköy’de ölü yunus bulundu: Midesinde aşırı derecede plastik çıktı

Taşkent Doğa Parkı’ndan yapılan açıklamaya göre Çatalköy’de 27 Nisan 2019 Cumartesi günü ölü bir yunus karaya vurdu.Açıklama şöyle: 2.6 metre uzunluğunda, yaklaşık 250kilo ağırlığında ve ilk belirlemelere göre harici bir yarası bulunmayan yunusun yapılan otopsisinde erkek bir birey olduğu belirlendi. Midesinde aşırı derecede parazit ve plastik misina ağı tespit edilen hayvandan ileri tetkikler için çeşitli organlarından ve vücudundan doku örnekleri alındı. Yunusu görür görmez 1190 Yaban Hayat Destek Hattını arayan, ayrıca hayvanın sahilden aracımıza taşınması...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 28, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Taşkent Doğa Parkı’ndan yapılan açıklamaya göre Çatalköy’de 27 Nisan 2019 Cumartesi günü ölü bir yunus karaya vurdu.
Açıklama şöyle:

2.6 metre uzunluğunda, yaklaşık 250kilo ağırlığında ve ilk belirlemelere göre harici bir yarası bulunmayan yunusun yapılan otopsisinde erkek bir birey olduğu belirlendi.

Midesinde aşırı derecede parazit ve plastik misina ağı tespit edilen hayvandan ileri tetkikler için çeşitli organlarından ve vücudundan doku örnekleri alındı.

Yunusu görür görmez 1190 Yaban Hayat Destek Hattını arayan, ayrıca hayvanın sahilden aracımıza taşınması için büyük yardımda bulunan Barış Plajındaki görevli asker arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

Midesinde aşırı derecede parazit ve plastik misina ağı tespit edilen yunustan ileri tetkikler için çeşitli organlarından ve vücudundan doku örnekleri alındı.
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık