AktüelÖzel HaberPolitikaÇatalköy ilk değil! Makhir İsmailov’u unutmadık!

GazeddaKıbrıs Dün gece geç saatlerde Çatalköy’de TSK birliğinde mühimmat deposunda meydana gelen patlamalar bir kez daha Kıbrıs’ın kuzeyinde askeri birliklerle iç içe yaşamanın sonuçlarını gözler önüne serdi. Patlamaların ardından yapılan açıklamalarda bölgede her hangi ciddi bir yaralanma olayı olmadığı açıklanırken, TSK Birliği’ndeki askerlerin durumuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı. Tüm bunlar olurken 2018 Aralık ayında Yuvacık ile Mevlevi arasında, askeri atış alanı içerisinde patlamamış bir mühimmata teması sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki Makhir İsmailov’u akla...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

GazeddaKıbrıs

Dün gece geç saatlerde Çatalköy’de TSK birliğinde mühimmat deposunda meydana gelen patlamalar bir kez daha Kıbrıs’ın kuzeyinde askeri birliklerle iç içe yaşamanın sonuçlarını gözler önüne serdi.

Patlamaların ardından yapılan açıklamalarda bölgede her hangi ciddi bir yaralanma olayı olmadığı açıklanırken, TSK Birliği’ndeki askerlerin durumuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı.

Tüm bunlar olurken 2018 Aralık ayında Yuvacık ile Mevlevi arasında, askeri atış alanı içerisinde patlamamış bir mühimmata teması sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki Makhir İsmailov’u akla getirdi.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz yıl (2018) Aralık ayında, ülkede çalışmak için bulunan Gürcü bir ailenin çocuğu olan 13 yaşındaki Makhir İsmailov, askeri atış alanında patlamamış bir mühimmata temas ederek hayatını kaybetmişti.

Ailesinin çalıştığı Yuvacık’taki ağılın lojmanından ayrılarak, çevrede dolaşmaya çıkan Makhir İsmailov’dan bir gün boyunca haber alınamamıştı.

Makhir İsmailov ertesi gün Yuvacık ile Mevlevi arasındaki atış alanında, kanlar içinde ölü olarak bulunmuştu.

13 yaşındaki çocuğun ölüm nedeni atış alanında ihmal sonucu bırakılan patlamamış bir mühimmat olduğu ortaya çıkmıştı.

Makhir İsmailov, boş zamanlarında çevrede dolaşarak ailesine yardımcı olabilmek için hurda demir topluyordu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık