AktüelPolitikaCAS Çalışanlarının Eylemi 7. Gününde

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetlerini sürdüren Cyprus Airport Services (CAS) şirketindeki işlerine son verilen Emek-İş üyelerinin Meclis önünde kurduğu eylem çadırı 7 gününde. Çalışanların üye olduğu Emek-İş’in bağlı olduğu DEV-İŞ Başkanı Hasan Felek eylemin yedinci gününe girdiğini dile getirerek, talepleri gerçekleşene kadar eyleme devam edeceklerini dile getirdi. Felek, verdikleri mücadelede sendikal dayanışmanın önemini vurguladı. AŞAM Emek-İş Başkanı Koral Aşam ise burada yaptığı konuşmada, sorunun aşılması için yetkili makamlara görüşme talebi ilettiklerini ancak olumlu dönüş almadıklarını anlattı. CAS’ta...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 26, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetlerini sürdüren Cyprus Airport Services (CAS) şirketindeki işlerine son verilen Emek-İş üyelerinin Meclis önünde kurduğu eylem çadırı 7 gününde.

Çalışanların üye olduğu Emek-İş’in bağlı olduğu DEV-İŞ Başkanı Hasan Felek eylemin yedinci gününe girdiğini dile getirerek, talepleri gerçekleşene kadar eyleme devam edeceklerini dile getirdi.

Felek, verdikleri mücadelede sendikal dayanışmanın önemini vurguladı.

AŞAM

Emek-İş Başkanı Koral Aşam ise burada yaptığı konuşmada, sorunun aşılması için yetkili makamlara görüşme talebi ilettiklerini ancak olumlu dönüş almadıklarını anlattı.

CAS’ta halen çalışanlara sendikaya üye oldukları ve eylemleri destekledikleri gerekçesiyle baskı yapıldığını söyleyen Aşam, hükümet yetkililerini göreve çağırdı.

KTAMS

Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan da, Ercan Havalimanı’nda yer hizmetlerini sürdüren Cyprus Airport Services (CAS) şirketindeki işlerine son verilen Emek-İş üyelerinin Meclis önünde kurduğu eylem çadırını ziyaret ederek eylemcilere destek belirtti.

Ahmet Kaptan, burada yaptığı konuşmada, hükümetin bir yandan ekonomik sıkıntıların artmasına neden olurken diğer yandan anayasal hakları çiğnediğini söyledi.

Sendikalaşma hakkının gasp edildiğini dile getiren Kaptan, bir an önce bu yanlıştan dönülmesini istedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık