AktüelPolitikaCanlı Yayında Çarpıtma!

Kanal SİM Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zamanda Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu’nun canlı olarak sunduğu 12 Temmuz 2017 tarihli “Radyo Gazetesi” programında Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’in sözleri çarpıtıldı. Programa konuk olan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ise Anastasiadis’in çarpıtılan sözlerine barış diline uymayan sert bir tonda cevap verdi. Canlı Yayında Çarpıtma! www.gazeddakibris.com Program sunucusu Özuslu’nun Anastasiadis’in sözlerini çarpıtarak “Anastasiadis’in böyle bir çağrısı var, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne mi yoksa Türkiye’ye mi bağlanacaksınız gibi ikilem getirdi…” şeklindeki...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 14, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kanal SİM Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zamanda Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu’nun canlı olarak sunduğu 12 Temmuz 2017 tarihli “Radyo Gazetesi” programında Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’in sözleri çarpıtıldı.

Programa konuk olan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ise Anastasiadis’in çarpıtılan sözlerine barış diline uymayan sert bir tonda cevap verdi.

Canlı Yayında Çarpıtma!

www.gazeddakibris.com

Program sunucusu Özuslu’nun Anastasiadis’in sözlerini çarpıtarak “Anastasiadis’in böyle bir çağrısı var, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne mi yoksa Türkiye’ye mi bağlanacaksınız gibi ikilem getirdi…” şeklindeki yorumuna karşılık, CTP Genel Başkanı Erhürman “Sevgili Sami çok açık söyleyim bazen bazı iddialar üzerine konuşmak yanlıştır, Sayın Anastasiadis  çok açık söylüyorum ağzını toplasın, bizim karşımızdaki alternatifler Kıbrıs Cumhuriyeti’ne dönmek veya Türkiye’ye bağlanmak değildir. Kıbrıs Türk halkına yönelik olarak bu ifadeyi kullanmış olması bile ayıptır ve ben bunun üzerinden konuşmaktan hicap duyarım, hiç da konuşmam.”  ifadelerini kullandı.

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis Crans Montana’da başarasızlıkla sonuçlanan Kıbrıs Konferansı sonrası geçtiğimiz günlerde gazetecilere yönelik bir basın toplantısı düzenlemiş ve Kıbrıslıtürklere yönelik bir çağrıda bulunmuştu.

Anastasiadis konuşmasında “Hiçbir zaman Türkiye ile mükemmel iyi ilişkileri reddetmedik ancak iyi ikili ilişkiler başka bir şeydir, bağımsızlık başka bir şey. Bunun için de Kıbrıslıtürkler bir an gelip karar vermeliler; ya Türkiye’nin bir parçası olacaklarına ya da dönüşüm ile ortaya çıkacağı şekliyle Kıbrıs devletinin parçası olacaklarına…” demişti.

İlgili açıklamanın Yunanca haline aşağıdaki videonun 13.40’ncı dakikasından itibaren ulaşılabilir.

Ερωτήσεις στον Αναστασιάδη για Κραν Μοντανά

Ερωτήσεις στον Αναστασιάδη για Κραν Μοντανά

 

haber foto: yenidüzen

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık