AktüelEkolojiCanaltay: Hava durumunda hala belirsiz bir durum var

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, Akdeniz’de çevre felaketi yaşandığını, ve bununda uluslararası bir sorun olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, Akdeniz’de çevre felaketi yaşandığını, ve bununda  uluslararası bir sorun olduğunu söyledi.

Canaltay BRT’de canlı yayına bağlanarak, Suriye’den Karpaz sahiline doğru ilerleyen petrol sızıntısıyla ilgili bilgi verdi.

Bakan Canaltay, ilk etapta Başbakanlık’ta kriz masası oluşturulduğunu ve Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile irtibata geçtiklerini söyledi.

Türkiye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan bir heyetin KKTC’ye geldiğini belirten Bakan Canaltay, heyetle toplantı yapıldığını anlattı.

“İHA’lar görüntü sağlıyor”

Bakan Canaltay, “Bu çok büyük bir olay, akdenizde bir çevre felaketi yaşanıyor. Bu felaket için TC ile işbirliği içinde neler yapabiliriz konusunda çalışma yaptık. Takip etmemiz gereken hava durumu vardı, meteoroloji dairesinin verdiği bilgiye göre, koordinatlar yine bize dönüyor, burada belirsiz bir durum var. Kriz masası toplantımız hala devam ediyor…” dedi.

Canaltay, İHA’ların durumunun tesbiti için görüntü alacağına da işaret ederek, “Bu dünyanın, bizim ve Türkiye’nin sorunu, bu uluslararası bir sorundur” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık