AktüelEkolojiCamlar sallandı, deprem sanıldı: İşte taş ocağındaki patlama anı

Taşkent Doğa Parkı’nın kameralarına, Dikmen-Taşkent arasındaki taş ocağındaki patlama işte böyle yansıdı. Taşkent Doğa Parkı sorumlusu Kemal Başat, yaptığı paylaşımda, “Evde oturuyorum, bir güm sesi tüm camlar sallanıyor deprem oldu gibi korktum” ifadelerini kullandı. Başat’ın ifadeleri şöyle: “Evde oturuyorum, bir güm sesi tüm camlar sallanıyor deprem oldu gibi korktum. Sonra kameradan baktım meğer 3km ötedeki taş ocağı dinamitlerle dağın, doğanın içine ediyormuş sadece, rahatladım. Taşkent – Dikmen Arasında tek bir taş ocağı. Bu taş ocağının...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 3, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Taşkent Doğa Parkı’nın kameralarına, Dikmen-Taşkent arasındaki taş ocağındaki patlama işte böyle yansıdı.

Taşkent Doğa Parkı sorumlusu Kemal Başat, yaptığı paylaşımda, “Evde oturuyorum, bir güm sesi tüm camlar sallanıyor deprem oldu gibi korktum” ifadelerini kullandı.

Başat’ın ifadeleri şöyle:

“Evde oturuyorum, bir güm sesi tüm camlar sallanıyor deprem oldu gibi korktum.

Sonra kameradan baktım meğer 3km ötedeki taş ocağı dinamitlerle dağın, doğanın içine ediyormuş sadece, rahatladım.

Taşkent – Dikmen Arasında tek bir taş ocağı.

Bu taş ocağının kamyonları Taşkent Dikmen ve Taşkent Haspolat yollarının delik deşik çukurlu olmasının tek sorumlusu.

Onlar içine ediyorlar sonra benim vergimle Ulaştırma Bakanlığı ihale açıp yama yaptırıyor, yamalama işlemi daha bitmeden ilk yapılanlar bozulmaya başlıyorlar…”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©