AktüelSanatÇağıl’ın “Aşkın İzleri” albümü 22 Mayıs’ta çıkıyor

2017 yılının ortalarına doğru Babajim İstanbul stüdyolarında demo kayıtlarla başlayan albüm projesi, aranje ve şarkı seçimlerinden sonra 2019 yılında Stüdyo Arı ( İstanbul ) ve Opus Music Records (Kıbrıs) stüdyolarında yaklaşık bir yıllık prodüksiyon sürecinin ardından müzikseverlerle buluşuyor
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

2017 yılının ortalarına doğru Babajim İstanbul stüdyolarında demo kayıtlarla başlayan albüm projesi, aranje ve şarkı  seçimlerinden sonra 2019 yılında Stüdyo Arı ( İstanbul ) ve Opus Music Records (Kıbrıs) stüdyolarında yaklaşık bir yıllık prodüksiyon sürecinin ardından müzikseverlerle buluşuyor.

Tamamı kendi bestelerinden oluşan Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan 12 şarkının yer aldığı “Aşkın İzleri” adını  taşıyan albümün çıkış şarkısı “Bana Gel” olarak seçildi.

Günümüz türkçe rock ve popüler müziğine  farklı bir pencereden bakan albümde tüm aranjeler, vokaller, elektrik ve akustik gitarlar Çağıl imzası taşıyor. Bunun yanında sanatçıya bas gitarda Cahit Kutrafalı, davullarda Cengiz Tural ve Güner Özalp, yaylı entrümanlarda İstanbul Strings, üfelemeli enstüumanlarda ise Hasan Gözetlik (trompet) , Anıl Şallıel (saksafon) ve Mertcan Kıranda(klarnet) eşlik ediyor.

Albümün çıkış şarkısı olan “Bana Gel”in müzik video klibi ise yönetmen Olgaç Öke Tarafından çekildi. Albüm 22 Mayıs Cuma tüm dijital platformlarda olacak.

Çağıl Kimdir ?

16 Mart 1981’de Kıbrıs’ın başkenti  Lefkoşa’da doğdu.Asıl ismi Çağıl İşgüzar olan sanatçı müzisyen bir ailenin içinde olduğu için çok küçük yaşlarda gitar ile tanıştı ve ilk müzik eğitimini 6 yaşındayken babasından almaya başladı.

Daha sonra farklı eğitmenlerden gitar ve piyano dersleri  alarak ilk sözlü bestesini 12 yaşında ortaokul döneminde yaparak bestecilik serüvenine başlamış oldu.

Lise yıllarında çeşitli gruplarda gitar çalarak birçok etkinlikte sahne alarak müzik dalında bir çok başarılara imza attı.

1998 yılında yüksek öğrenimi için Bursa’ya gitti.Uludağ Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik bölümünde eğitimine başladı.Aynı yıl içerisinde kurmuş olduğu  “Virüs” isimli müzik grubuyla  müzik prodüktörlüğünü üstlendiği bir albüm yaptı.

Albümün kayıt sürecinde stüdyo ortamlarından etkilenerek müzik teknolojileri ve aranjörlük üzerine çalışmalara başladı.Üniversite yıllarında birçok profesyonel müzisyen ve aranjörlerle çalışma imkanı buldu.

2003 yılında eğitimini tamamlayıp Kıbrıs’a döndükten sonra  şu an adı Opus Music Records olan kendi kayıt stüdyosunu kurdu.

Bir çok sanatçı’nın albüm çalışmalarında prodüktör, aranjör ve gitarist olarak yer aldı. Bir çok Uluslararası  Festival ve Projeler’de ülkesini  temsil etti.  2009 yılında kardeşi ile birlikte kurdukları “Rast” isimli müzik grubuyla tüm düzenlememler  ve bestelerin kendine ait olduğu “Rastlaşma” ve “Düş Bozumu” adlarını taşıyan 2 tane  albüm yaptı.

2017 yılında kendi solo projesi olan “Aşkın İzleri” albümü için çalışmalara başladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık