AktüelMedya OdasıBY: Mücadelemiz gözünü karartmış egemenlere ve işbirlikçilerine yöneliktir

Yazılı açıklamada bulunan Bağımsızlık Yolu, Basın-Sen Başkanı Kişmir’in Türkiye’ye girişinin bir güvenlik tehditi olduğu iddiasıyla ülkeye alınmayıp sınır dışı edilmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bağımsızlık Yolu (BY),  Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir‘e destek belirtti.

Yazılı açıklamada bulunan Bağımsızlık Yolu, Basın-Sen Başkanı Kişmir’in Türkiye’ye girişinin bir güvenlik tehditi olduğu iddiasıyla ülkeye alınmayıp sınır dışı edilmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Bağımsızlık Yolu, olarak Temmuz ayında yine aynı sebeplerden Türkiye’ye alınmayan Ali Bizden ve Ahmet Cavit An için alınan kararların gerekçelerini ve Türkiye’ye girişleri yasaklanan başka vatandaşların olup olmadığını Dışişleri Bakanlığı’na ‘Bilgi Edinme Hakkı‘ çerçevesinde başvuruda bulunarak sorduklarını hatırlattı.

“Kıbrıs Türk toplumunun mücadelesi egemenlere ve işbirlikçilerine yöneliktir”

Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen cevapta halkının hiçbir hakkını savunmadığının anlaşıldığını belirten parti, ayrıca hükümetin halkının hakları için görevini de yerine getirmediğinin gün gibi ortada olduğunu vurguladı.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

“Bugün fikir ve ifade özgürlüğüyle kendi duruşunu sergileyen insanların kara listelere alınıp Türkiye’ye girişleri yasaklanırken, Dışişleri Bakanlığını işbirlikçilikten vazgeçip halkının hakları için hareket etmeye davet ederiz.
Kıbrıslı Türk halkı asla baskılara, zulme ve yıldırma politikalarına göz yummamıştır. Kimden gelirse gelsin bu konudaki cesareti de kırılmayacaktır. Unutulmasın ki Kıbrıslı Türk halkının kararlı mücadelesi halklara yönelik değil, halkların onurunu kırmak için gözünü karartmış egemenlerine ve işbirlikçilerine yöneliktir”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık