Ekonomi Politikkoronavirus“Büyük hayallerle kurduğumuz iş yerimiz kabusumuz oldu”

Lefkoşa Suriçi’nde bulunan İskemleci adlı Butik Otel ve Restoran sahibi Neşe Öke, hükümetin haksız ve adaletsiz kararlar alarak herkesi iflasa sürüklediğini belirterek, “büyük hayallerle kurduğumuz iş yerimiz kabusumuz oldu” ifadelerini kullandı. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

EDİTÖRDEN DÜZELTME: Bahsi geçen haberde, tarafımızca işyerinin kapandığı bilgisi verilmiştir. Bilgi hatalı olup, gerekli düzeltme yapılmıştır. Tüm okurlarımızdan özür dileriz.


Lefkoşa Suriçi’nde bulunan İskemleci adlı Butik Otel ve Restoran sahibi Neşe Öke, hükümetin haksız ve adaletsiz kararlar alarak herkesi iflasa sürüklediğini belirterek, “büyük hayallerle kurduğumuz iş yerimiz kabusumuz oldu” ifadelerini kullandı. Açıklama şöyle:

Artık herhangi bir hayale kucak açmayacak kadar yorgunum!

Yıl 2018 yorgun bir savaştan çıkmış, eşimi kaybetmenin verdiği acı ile omuzlarıma yüklenen 2 kız çocuğunun sorumluluğu… Ve bir o kadar da güçlü durmam gereken bir hayat mücadelem başladı. Bütün acılarımı yüreğime gömüp çocuklarımı iyi birer birey, topluma faydalı insan olarak yetiştirmek için adadım. Çok çalıştım! Bazen ağladım bazen güldüm her türlü rolü üstlendim ve kendimce başardım.

Yaşam felsefemde üretkenlik, doğruluk ve dürüstlük bunun yanında sadakat ve memleket sevgisi hep ön planda oldu. Bundan yola çıkarak mutlu olabileceğimiz, insanları mutlu edebileceğimiz, memleketimizin kültürel mirası olan İskemle sanatını ve Kıbrıs mutfağını tanıtabileceğimiz “İSKEMLECİ “ restorant ve butik oteli yarattık… Kızlarımla birlikte çok büyük bir yükün altında zevkle çalıştık çabaladık gecemizi gündüzümüze kattık en ince ayrıntısıyla nakış örer gibi…

Gelen misafirlerimiz ve müşterilerimiz bizi hep takdir ettiler cesaretimizden dolayı kutladılar manevi olarak tatmin olduk gururlandık.

Şimdi ne mi oldu?

-Bütün dünyayı etkisi altına alan pandeminin ve sorumluluğunu yerine getirmeyen hükümetlerin kurbanı olduk.

-Devlete olan bütün sorumluluğumuzu yerine getirdik.

-Personelimizin hep mutlu olması için çaba gösterdik.

-Borçlarımızı ikiye katladık.

-Belirsizlik fırtınasına kapıldık.

Sorunların kendilerinde olduğunu henüz kavrayamayan yöneticilerimiz küçük esnafın huzurunu kaçırmaya, büyük esnafı(balıkları)beslemeye devam ediyor. Büyük otellerin karantina ve kumar rantları, büyük restorantların karantina otellerine catering hizmetleri vb.

Haksız ve adaletsiz kararlar alarak hepimizi iflasa sürükledi!

Büyük hayallerle kurduğumuz iş yerimiz kabusumuz oldu. Hükümetimiz sadece kendi koltuklarını ve yandaşlarının atamalarını düşünüyor. Biz ise personelimize nasıl maaş ödeyeceğimizi, elektrik, su, gaz faturalarını, tedarikçi faturalarını, taksitlerimizi nasıl ödeyeceğimizi düşünüyoruz. Bir hafta açık bir hafta kapalı bu hafta paket servis diye diye çarkın dönmediğini nasıl düşünemezsiniz ki?

Marketlerdeki kuyrukları gördükten sonra pazarların açılacağı kararı alındıktan sonra Restorantları kapatmışsınız ne yazar?

Biliyor musunuz rüşvetçileri, düzenbazları, hırsızları, beyinsizleri ve hainleri seçen halk kurban değil suç ortağıdır!

Uğradığımız haksızlığı ve adaletsizliği anlatamamak bana çok acı veriyor..

Son sözüm, bunlara sebep olan bizi bu duruma düşüren ve hala daha ekonomik hiçbir destekten bahsetmeyenlerden nefret ediyorum!   

Neşe ÖKE

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık