AktüelGazedda'nın GündemiBüsküvütçü’nün korumaları, davayı takip eden gazetecileri darp etti

Milliyetçi Demokrasi Partisi Genel Başkanı Buray Büsküvütçü “Çalmak Niyetiyle Tehditle Mal İsteme ve Şiddet Tehdidi” iddiasıyla tutuklandı. Mahkemeye çıkarılan Büsküvütçü’nün davasını takip eden basın mensubunu, Büsküvütçü'nün 10 koruması müdahale ederek darp etti ve görüntü almasını engelledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kamalı Haber

Milliyetçi Demokrasi Partisi Genel Başkanı Buray Büsküvütçü “Çalmak Niyetiyle Tehditle Mal İsteme ve Şiddet Tehdidi” iddiasıyla tutuklandı. Mahkemeye çıkarılan Büsküvütçü’nün davasını takip eden basın mensubunu, Büsküvütçü’nün 10 koruması müdahale ederek darp etti ve görüntü almasını engelledi.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ahmet Akacan olayla ilgili bulguları aktardı. Akacan 25 Ekim 2021 tarihinde saat 11:00 raddelerinde Girne’de faaliyet gösteren “Omio” isimli yatırım şirketinin işletmecisi olan zanlı Buray Büsküvütçü’nün müşterileri başka şirketlere yönlendirdiği gerekçesiyle işten çıkarmaya karar verdiği çalışanı Girne’de sakin D.K’yi (K-22, TC, Yatırım Danışmanı), kendisi için kiralamış olduğu ikametgahın kira bedeli tutarındaki 26 bin 860 TL’lik borç senedini imzalamasını sağlamak için adı edilene hitaben: Bu borcu ödemezsen aileni de bulurum. Seni bu adada barındırmam. Seni yaşatmam. Sana bu sektörde hiçbir şekilde ekmek yedirmiycem. İmzalamazsan sana yapacağımı biliyorum deyip şiddet tehdidinde bulunup tehditle mal istemiş, akabinde adı edileni zorla Girne’de bulunan Avukat Umut İmamzade’nin ofisine götürerek 26 bin 860 TL’lik borç senedi imzalamasını ve evden çıkmasını sağladığını söyledi.

Polis zanlı Buray Büsküvütçü’nün 26 Ekim 2021 tarihinde yapılan şikâyet üzerine derdest emri gereği tutuklandığını, bahse konu senedin kopyasının noterden temin edilerek emare yapıldığını söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ancak zanlının etki etme olasılığı bulunmadığından uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun zanlının davasında hazır olması maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, 15 günde bir ispati vücutta bulunması, 2 bin TL değerinde nakit teminata yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 75’er Bin TL değerinde kefalet senedi imzalanması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık