AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaBurnumuzun dibi, Lazkiye’de füze saldırısı

Kıbrıs’a Dipkarpaz ile Baf arasındaki mesafe kadar mesafede olan Suriye’nin Lazkiye şehrine düzenlenen füze saldırısının, hava savunma sistemi tarafından engellendiği belirtildi. Sputnik’in haberine göre, RIA Novosti muhabiri, şehirde patlama seslerinin duyulduğunu, gökte hava savunmasına ait olduğu tahmin edilen füzelerin görüldüğünü söyledi. Suriye güvenlik güçlerinden bir kaynak, “Suriye hava savunma sistemleri, Lazkiye’ye hava saldırısına karşılık verdi. Büyük ihtimalle söz konusu insansız hava araçları ve füzelerdi” dedi. Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın haberinde ise denizden atılan füzelerin engellendiği...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs’a Dipkarpaz ile Baf arasındaki mesafe kadar mesafede olan Suriye’nin Lazkiye şehrine düzenlenen füze saldırısının, hava savunma sistemi tarafından engellendiği belirtildi.

Sputnik’in haberine göre, RIA Novosti muhabiri, şehirde patlama seslerinin duyulduğunu, gökte hava savunmasına ait olduğu tahmin edilen füzelerin görüldüğünü söyledi.

Suriye güvenlik güçlerinden bir kaynak, “Suriye hava savunma sistemleri, Lazkiye’ye hava saldırısına karşılık verdi. Büyük ihtimalle söz konusu insansız hava araçları ve füzelerdi” dedi.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın haberinde ise denizden atılan füzelerin engellendiği belirtildi.

DHA’nın haberine göre İsrail’in, Suriye hükümetine ait 12 askeri noktayı vurduğu iddia edildi. Yerel kaynaklara dayandırılan bilgiye göre, Humus’ta 2, Lazkiye’de 4, Banyas’ta 4 ve Hama’daki 47’nci Alay’da 2 olmak üzere toplam 12 patlama meydana geldi.

Lazkiye ile Dipkarpaz arasındaki mesefa, Dipkarpaz ile Baf arasında olan mesafeden daha kısadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık