AktüelPolitikaBurhan: “Gerçek bir dönüşüme bunu kırmakla başlayabiliriz ancak”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı eski müsteşarı Mehmet Burhan, görevini devrettiğini açıkladı. Sosyal medyadan yaptığı açıklamada Burhan, “Eğitimdeki sorunların büyük bir kısmı diğer birçok alanda olduğu gibi tek bir kişiye, bir kuruma ya da bir kesime yükleyebileceğimiz değil; toplumsal ve kültürel alışkınlıklarımızın ve hatalarımızın yarattığı toplam bir sorun… Ev içinden sınıfa, okul ortamından siyasete, içerisinde hareket edilmesi zor bir statüko yaratmışız ve bunu güvensizlik ortamı ile de damgalamışız. Gerçek bir dönüşüme bunu kırmakla başlayabiliriz ancak. ...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 4, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı eski müsteşarı Mehmet Burhan, görevini devrettiğini açıkladı.

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada Burhan, “Eğitimdeki sorunların büyük bir kısmı diğer birçok alanda olduğu gibi tek bir kişiye, bir kuruma ya da bir kesime yükleyebileceğimiz değil; toplumsal ve kültürel alışkınlıklarımızın ve hatalarımızın yarattığı toplam bir sorun… Ev içinden sınıfa, okul ortamından siyasete, içerisinde hareket edilmesi zor bir statüko yaratmışız ve bunu güvensizlik ortamı ile de damgalamışız. Gerçek bir dönüşüme bunu kırmakla başlayabiliriz ancak.  Ama hep beraber…” ifadelerini kullandı.

İşte açıklama

Bugün itibarı ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarlık görevimi devrettim.
Kalıcı dönüşüm için başlattığımız çalışmaların akıbetine yakınen şahit olamayacak olmak biraz üzücü olsa da, geleceğimiz için takipçi olup bu yolda her arzu edildiğinde omuz vermeye hazır olacağımızı Sn. Bakana ilettim.

Bu sürede hukuka sadık kalmaya, hukukun uzanamadığı yerlerde de akıl, adalet ve kamusal vicdan çizgisinde hareket etmeye özen gösterdim.

Yaşadıklarımızdan ve öğrendiklerimizden sanırım bir düzine kitap yazabilirim ama sadece eğitim için şunu söylemek sorumluluğundayım:

Eğitimdeki sorunların büyük bir kısmı diğer birçok alanda olduğu gibi tek bir kişiye, bir kuruma ya da bir kesime yükleyebileceğimiz değil; toplumsal ve kültürel alışkınlıklarımızın ve hatalarımızın yarattığı toplam bir sorun…
Ev içinden sınıfa, okul ortamından siyasete, içerisinde hareket edilmesi zor bir statüko yaratmışız ve bunu güvensizlik ortamı ile de damgalamışız.
Gerçek bir dönüşüme bunu kırmakla başlayabiliriz ancak.
Ama hep beraber…

Unutmayalım ki toplumsal ayağa kalkışımız ancak çevresi ile bağ kuran, akıl yoluyla hareket edip, etik değerleri olan mutlu nesiller ile olacak ve bunun için hepimizin yapacak çok şeyi var. Evde, sokakta, okulda, her yerde…
Görev süremiz boyunca da bu yaklaşımı yaymaya çalıştık ama zaman bu kadarına el verdi…

Son olarak da zorlu ve yoğun çalışma koşullarında istemeden kırdığım veya ihmal ettiğim herkesin affına sığınarak sevgilerimi gönderiyorum.
Herkese aydınlık yarınlar..

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık