Ekonomi PolitikManşetPolitikaBurcu: “Kimse bundan kuşku duymasın”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Kıbrıs’ın kuzeyindeki yurttaşlarının başka ülkelerde aleyhlerine açılacak davalarla veya sonuçlarıyla ilgili iadelerinin söz konusu olamayacağı, ayrıca başka ülke mahkemelerinin yurttaşlarımız aleyhine vereceği hükümlerin infazının Kıbrıs’ın kuzey sınırları içinde yapılamayacağı yönündeki hukuki bir tespite vardığını açıkladı. Burcu açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız geçmişteki örneklerinde de görülebileceği gibi yeri geldiği zaman sadece sözde değil davranışlarıyla da bunu kanıtlamıştır” dedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu’nun konuyla ilgili açıklamasının tam metni şöyle: “Son günlerde basın...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 3, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Kıbrıs’ın kuzeyindeki yurttaşlarının başka ülkelerde aleyhlerine açılacak davalarla veya sonuçlarıyla ilgili iadelerinin söz konusu olamayacağı, ayrıca başka ülke mahkemelerinin yurttaşlarımız aleyhine vereceği hükümlerin infazının Kıbrıs’ın kuzey sınırları içinde yapılamayacağı yönündeki hukuki bir tespite vardığını açıkladı. Burcu açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız geçmişteki örneklerinde de görülebileceği gibi yeri geldiği zaman sadece sözde değil davranışlarıyla da bunu kanıtlamıştır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu’nun konuyla ilgili açıklamasının tam metni şöyle:

“Son günlerde basın ve ifade özgürlüğü ve yurttaşlarımızın hukuklarının korunmasına yönelik bazı yayın organlarında ve sosyal medyada çeşitli endişeler dile getirilmiştir.
Bilinen bir gerçektir ki, Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman demokratik hukuk devleti ve basın ve ifade özgürlüğünün yanında yer almıştır. Hiçbir kesimin ve hiçbir yurttaşın bundan en küçük bir kuşku duymaması gerekir.
Sayın Cumhurbaşkanımız geçmişteki örneklerinde de görülebileceği gibi yeri geldiği zaman sadece sözde değil davranışlarıyla da bunu kanıtlamıştır.
Sayın Cumhurbaşkanımız yaptırdığı hukuki araştırmalar sonucunda ve Yüksek Mahkeme Başkanı Sayın Narin Şefik’in kamuoyuna yapmış olduğu açıklamada da belirtildiği üzere KKTC yurttaşlarının başka ülkelerde aleyhlerine açılacak davalarla veya sonuçlarıyla ilgili iadelerinin söz konusu olamayacağı, ayrıca başka ülke mahkemelerinin yurttaşlarımız alehine vereceği hükümlerin infazının KKTC sınırları içinde yapılamayacağı yönünde hukuki bir tespite varmıştır”.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık