AktüelGazedda'nın GündemiÖzel HaberBurası Kıbrıs: ‘Sahte’ Keçilerden ‘Sınır İhlali’! | Video

Bir grup keçi ara bölgeyi aşarak kuzeyden güneye geçmeyi alışkanlık haline getirdi! ‘Sınır ihlali’ yapan keçilerin bir televizyon kanalı tarafından görüntülenmesi Kıbrıs’ın güney basınında gündem oldu. Bir haber sitesinin ise olayı “sahte-keçiler” (ψευδοκατσίκες) ifadesiyle vermesi ise sosyal medyada günün alay konusu oldu. Kıbrıs’ın kuzeyinde olduğu gibi güneyinde de “sahte” ve/veya “sözde” kelimeleri ana akım medyanın kullandığı bir propoganda aracı. KEÇİLERİN ‘SINIR İHLALİ’ GÖRÜNTÜLENDİ Sistematik olarak ‘sınır ihlali’ gerçekleştirerek kuzey ile güney arasında gidip gelen ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bir grup keçi ara bölgeyi aşarak kuzeyden güneye geçmeyi alışkanlık haline getirdi!

‘Sınır ihlali’ yapan keçilerin bir televizyon kanalı tarafından görüntülenmesi Kıbrıs’ın güney basınında gündem oldu.

Bir haber sitesinin ise olayı “sahte-keçiler” (ψευδοκατσίκες) ifadesiyle vermesi ise sosyal medyada günün alay konusu oldu.

No automatic alt text available.

Kıbrıs’ın kuzeyinde olduğu gibi güneyinde de “sahte” ve/veya “sözde” kelimeleri ana akım medyanın kullandığı bir propoganda aracı.

KEÇİLERİN ‘SINIR İHLALİ’ GÖRÜNTÜLENDİ

Sistematik olarak ‘sınır ihlali’ gerçekleştirerek kuzey ile güney arasında gidip gelen ve görüntülenen keçilerin Baf’ın  dağlık ve ormanlık alanlarına gittiği ve ardından kuzeye döndükleri belirtildi.

Söz konusu videoda ‘sınır ihlali’ yapan keçilerin kuzeyden geldikleri için bulaşıcı hastalık riski taşıyabileceği iddia edilerek, yetkililerden görüş de alınıyor. Ayrıca, BM’nin Lefke-Ambeliku-Potamas bölgesinde Kıbrıslıtürk araçlara ara bölgeye girme izni vermesi eleştiriliyor.

Κατσίκες

Uploaded by ANT1 comcy on 2018-09-16.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık