AktüelEditoryalGazedda'nın GündemiBuralarda Yaşamanın Dayanılmaz Hafifliği – Haftanın başlıkları –

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 7, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Polisi yedirmem!

BRT’de yayınlanan “Basın Odası” isimli programda polis teşkilatı ile ilgili açıklamalar yaptı.  Tufan Erhürman, daha önce polisin başbakanlığa bağlı olduğunu ifade etmişti. Son dönemlerde polisin göstericileri dövmemek için nezaketen biber gazı atması, bir kişinin tutukluyken intihar ederek ölmesi üzerine mevcut durumu eleştirmek yerine bir ilericiye yakışanı yaptı ve polis teşkilatını savunmayı tercih etti.

“Polis benim en hassas olduğum konulardan biri. Bunun için de medya önünden tartışmaktan hep imtina ediyorum” dedi.

Ölümle sonuçlanan olayların, şiddet vakalarının olması üzerine sadece polis hakkında basınla konuşmam, polis konusunda kamusal tartışma başlatmam tavrının “KKTC tipi” demokrasinin en güzel örneklerinden olduğunu söyleyebiliriz.

http://www.detaykibris.com/erhurman-polisi-medya-onunden-tartismaktan-imtina-ediyorum-ama-calisma-da-yapiyoruz-171870h.htm

 

Bir siyasetçiden nasihat “bu zamanda siyaset yapmayın”

Muhtarlarla görüşen İsmail Arter, izaz ikram kaleminde 3 milyonluk harcamaya rağmen, muhtarlara poğaça ikram etti. Gazedda Ekonomi Kollektifi yaptığı hesaplamalara göre bu şekilde izaz ikram yapıldığı takdirde 1 buçuk milyon poğaca tüketimi yapılan Mağusa belediyesinin aşırı hamur tüketimine dayalı obezite tehlikesi yaşayabileceği belirtildi.

Aynı zamanda bir siyasetçi olan Arter’in “böyle zamanlarda siyaset yapılmaz” açıklaması son derece manidar oldu. Siyasetçi olarak siyaset yasağı koyan Arter’in görevi ne zaman bırakacağı merak konusu.

https://www.kibrisgazetesi.com/kibris/arter-muhtarlarla-bir-araya-geldi/50566

 

Madem öyle BM Kampı gitsin!

New York’taki görüşmelerde aradığını bulamayan Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, mutsuzluğunu BM’ye tepki göstererek verdi. Ülkede on binlerce askerin, kapalı bölgelerin, denizlere erişimin olmadığının farkına varan Özersay, BM’ye posta koydu. Mağusa’daki kampın boşaltılmasını istedi. BM kampının park olması gerektiğini söylerken; Gülseren eğitim taburunun Mdoğal sulak alanlardan biri ve Natura 2000 bölgesi olan Karakol göletinin yanından çekilmesini talep etmedi. Denizleri askeri bölgeyle dolu Mağusalılar ise; Özersay’ın Salamis yoluna park fikrini heyecanla destekledi.

 

http://www.yeniduzen.com/ozersay-bm-kampinin-kaldirilmasini-istedi-107364h.htm

 

Sivil toplum statükocu

Serdar Denktaş sivil toplum statükocu dedi. Yıllardır statüko ile Denktaş ailesinin arasında bir bağ kurulurken, mağdur edebiyatının en güçlü yorumcularından Serdar Denktaş sivil toplumu ve sendikaları statükocu ilan etti. Ve tahmin edilebileceği gibi yine kimse tepki vermedi.

http://www.gaktv.com/denktas-en-buyuk-statukocular-sendikalar-ve-sivil-toplum-orgutleridir/

 

Meclis’te en az 3 sarhoş!

Meclis başkanı Teberrüken Uluçay ve yardımcısı Zorlu Töre’nin birbirlerine sarhoş diyerek açıklamalarda bulunmasından sonra, Zorlu Töre sarhoşlar listesine Doğuş Deryayı da ekledi. Kimse sarhoş olmadığını iddia etse de, konunun meclis genel kurulu yerine meyhanede tartışılmasına karar verilmesi gerçekçi bir yaklaşım olacağını düşünüyoruz.

http://mhahaber.com/zorlu-tore-ulucay-surekli-sarhos-geziyor/

Gazeddakıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©