koronavirus“Bunları halktan neden gizliyorsunuz?”

İş insanı Mustafa Bulutoğluları, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hükümeti sert bir dille eleştirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 18, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İş insanı Mustafa Bulutoğluları, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hükümeti sert bir dille eleştirdi. Hükümet yetkililerine 5 soru yönelten Bulutoğluları, olacaklardan dolayı vicdanen çok rahatsız olduğunu belirtti.

Bulutoğluları’nın açıklaması şu şekilde:

“Geçen gün yaptığım paylaşım sonrası telefonum susmadı…

En son, bu krizin bire bir yönetiminde olan çok saygıdeğer bir milletvekili bana ulaşarak, 1 saate yakın telefonda görüştüm… Notlar aldım…

Bana öyle şeyler anlattı ki, hala uyumadım ve uyuyamıyorum… Olacaklardan dolayı vicdanen çok rahatsızım…

Çünkü anlattıkları, bırakın benim yazdıklarımı teyit etmesini, çok daha büyük skandallara gebe…

Bu söylediklerini tek tek her gün paylaşmayı düşündüm ilk etapta… Sonra dedim ki, vakit çok kısıtlı ve gerçeğin her saklandığı gün birçok hayat kaybedilebilir!!!

İnsanlar eşittir, para yalandır, sağlık her şeydir!

Aşağıdaki sorularıma lütfen dürüstçe cevap verin ey bizi yöneten devlet büyüklerimiz…

Siyaset uğruna insanlarımız ölmesin! Lütfen size yalvarıyorum…

Soru 1: CTP’li uzman bir kişi öncülüğünde ve hükümetin bürokratları ile gayrı yasal işbirliği yapıp el altından para karşılığı Mağusa’da isteyene gizli COVID-19 testi yapılıyor mu?

Soru 2: Hızlı test kitlerinin sonuçlarının doğru olmadığını bile bile, günlük 150 PCR test kapasitesi olan devlet hastanesinde, imkan olmasına rağmen sadece 40 test yaptığınız doğru mu?

Soru 3: Yatay seyir diye tanımladığınız yalan gidişatımızın aslında hatalı, yanlış ve test yapmadığınız için yatay gittiği doğru mu?

Soru 4: Kudret Özersay ve Ersin Tatar hükümeti bizzat defalarca uyarılmasına karşın, bilim kurulunun söylediği hayati önlemleri hiçe sayıp, sadece Ali Pilli’nin önerilerini uyguladığı doğru mu?

Soru 5: Covİd-19 semptomları gösteren yüzlerce kişiyi, hastaneye başvurduğunda, hızlı test yapıp, yanlış sonuç alınacağı prospektüsünde yazmasına rağmen halkın arasına yolladığınız doğru mu?

Bunları bilip de halktan neden gizliyorsunuz?

Daha da fazlası var… Cevap almazsam ispatlayacağım!

Ya da aksini siz ispatlayın!

Bu bilgileri bana aktaran vekilimiz zaten yalanlardan bıkmış durumda, belki de benden önce cesaretini toplayıp açıklama yapacak… Umarım yapar… Yapması gerek!!!

1 can bile kurtarabilsek, buna değer…

Sizin yarattığınız sistemsizlik yüzünden geleceği belirsiz bir oğlum var!

Rica ediyorum… lütfen doğruları bizimle paylaşın!

Süre başladı… Vebali artık sizin boynunuza…

Sağlıkla kalın…”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık