AktüelMüzikYaşamBunfyah’dan ilk albüm:“Hedefimiz dünya sahnesi”

Bunfyah albümü tüm online müzik platformlarında ve youtubeda 22 Kasım Cuma gününden itibaren müzik severlerin huzurunda olacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bunfyah ilk stüdyo albümleri olan ve grubun ismini taşıyan EP’leri Bunfyah’in  mujdesini hayranları ile paylaştı. Albümün piyasaya çıkış tarihi 22 Kasım.

Bir yıllık bir emegin sonucu beste ve kayıtlarını tamamladıklarını belirten grubun gitaristi Ada Etkin, bu surecin grubun müziği ve sounduna çok büyük bir katkı koyduğunu düşündüğünü belirtti.

Grubun bateristi Mehmet Nazif, kayıtların çoğunu kendi calışma studyolarında limitli ekipmanlarla yaptıklarını belirtti.

Nazif, grubun ses ve kayıt mühendisi olan Alp Ergüven’in katkılarının önemine işaret ederek, Ergüven’in grubun soundunun vazgeçilmez bir elemanı oldugunu belirtti.

Albumun mix ve masterini Jamaika, ABD ve İspanya’daki reggae müzik camiasında bilinen isimler ile çalışarak üreten grubun solisti Kadircan Ercan, bu bir yıllık serüvende çok az bir sponsor katkısı ile, sadece konserlerden elde ettikleri finansman ile gerceklesen bir proje oldugunun altını çizdi.

Grubun kurucu isimlerinden Hasan ve Cengiz Bereket kardesler, grubun hedef kitlesinin sadece Kıbrıs’ın güney ve kuzey kesimi ile sınırlı kalmadığını, tüm dünyaya ulaşmak için çabaladıklarını ve grubun mesajının tüm dünyaya ulaşması için ortaya koyulan eforda motivasyon eksikliğinin yaşanmasının grup icin mümkün olmadığına inandıklarını söylediler. 

“Hedefimiz Avrupa’daki büyük reggae festivalleri”

“Avrupada seyirci olarak katıldığım büyük reggae festivallerindeki ortamı çok seviyorum, hayalim orda performans sergileyen gruplardan birine dahil olmaktı” diyen Mehmet Nazif, grubun tüm üyelerinin de bu doğrultuda kendi ile aynı hissiyatlara sahip oldugunu söyledi.

Yayınlanacak olan albümün “Freedom Fighter” parcasina cektikleri klip icin basta Aycan Garip ve Ekin Calışır olmak üzere tüm yardim eden arkadaslara tesekkür eden Cengiz Bereket, video klibi dünyaca ünlü youtube kanalı Reggaeville’de yayınlancağı müjdesini verdi.

Bunfyah albümü tüm online müzik platformlarında ve youtubeda 22 Kasım Cuma gününden itibaren müzik severlerin huzurunda olacak. 

“Yaptığımız müziğin böylesine büyüük bir platformda yayınlanacak olması bizi heyecanlandırıyor ve doğru yolda oldugumuzu bize gösteriyor” diyen grubun bascısı Hasan Bereket, ayrıca grubun kuruluş amacı ile de uygun olarak Türkiye’deki Beton Orman labeli ile de iş birliği icinde olarak yayınlanacak albüm ile hedeflerinin büyük bir kitleye ulaşmak oldugunu, kar amacı gütmediklerini ve finansal olarak gelen karın ikinci planda oldugunu belirtti. 

Son olarak ileriki projelerde çalısmak icin heyecanlandığını belirten Alp Erguven, “Biz Kıbrıslı gencler olarak en kucuk imkanlarla bile yapılabileceklere bir emsal sağlamış olduysak, bu bizim icin büyük bir memnuniyettir” dedi.

Bunfyah albümü tüm online müzik platformlarında ve youtubeda 22 Kasım Cuma gününden itibaren müzik severlerin huzurunda olacak. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık