koronavirusBulaşıcı Hastalıklar Yasası Önerisi Meclis’ten geçti

Bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve kontrolünün sağlanması ile ilgili usul ve esasları düzenlemeyi amaçlayan Bulaşıcı Hastalıklar Yasa Önerisi’nin Cumhuriyet Meclisi'ndeki üçüncü görüşmesi de tamamlanarak oylandı
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 17, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve kontrolünün sağlanması ile ilgili usul ve esasları düzenlemeyi amaçlayan Bulaşıcı Hastalıklar Yasa Önerisi’nin Cumhuriyet Meclisi’ndeki üçüncü görüşmesi de tamamlanarak oylandı

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, saat 11.00’de ‘Bulaşıcı Hastalıklar Yasa Önerisi’ gündemiyle olağanüstü toplandı ve 11.40’ta tamamlandı.

Önerinin ikinci görüşmesi Pazartesi günkü oturumda tamamlanmış, üçüncü görüşmesi ivediliği olmadığından bugüne aktarılmıştı.

Özyiğit: Kontrol ve denetim kaçtı

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, yeniden açılımla birlikte arzu edilmeyen bir noktaya gelindiğine değindi, kontrol ve denetimin kaçtığını, gidilecek yerin de iyi olmadığının görüldüğünü belirtti.

“İnşallah o kötü sonuçları görmeyiz” diyen Özyiğit, sürecin en az etki ile atlatılması için herkesin alınan kararlara, kurallara uymasının öneminin de altını çizdi.

Belediyelere verilecek yetki ile ilgili yasada eksiklik olduğu görüşünü de belirten Özyiğit, yasanın ilgili maddesine olumsuz oy vereceklerini ama bütününü destekleyeceklerini açıkladı.

TDP’nin denetimli sistem için görüş ve önerilerini açıkladıklarını anımsatan Başkan Özyiğit, süreç böyle devam ederse kapanmaktan başka seçenek kalmayacağını söyledi.

Ataoğlu: Vatandaş cezalardan çekiniyor

Vatandaşın cezaların yüksek olduğu üzerinde durduğunu ifade eden DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, asgari ücretin onda birinden, 5 katına kadar ceza söz konusu olduğuna işaret etti Ataoğlu, vakaların sıfırlanması, esnafın da yüzünün gülmesi temennisini belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..