AktüelkoronavirusBulaşıcı hastalık salgınları sırasında stresle baş etme yolları

Tabipler Birliği bulaşıcı hastalık salgınları sırasında stresle baş etmenin yollarını içeren bir kitapçık yayımladı. Konuyla ilgili açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Tabipler Birliği bulaşıcı hastalık salgınları sırasında stresle baş etmenin yollarını içeren bir kitapçık yayımladı. Konuyla ilgili açıklama şöyle:

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de COVID 19 pandemisi hayatımızı etkilemektedir.

Etrafımızdaki ülkelerden zaman zaman gelen kötü haberler hepimizde kaygı ve endişeyi artırmaktadır.

CDC tarafından hazırlanan ve hem erişkinler hem de çocuklar için “Bulaşıcı Hastalık Salgınları Sırasında Stresle Baş Etme Yolları” ile ilgili rehberi toplumumuz ile paylaşmak istiyoruz.

Ne Zaman Yardım Alacağınızı Bilin!

Bir bulaşıcı hastalık salgını olduğunu duyduğunuzda sizin için risk az veya hiç yoksa bile bazı stres belirtileri deneyimleyebilirsiniz. Bunların bir kısmı normal stres belirtileridir ve günler içinde azalması beklenir.

Ancak siz ya da bir yakınınız bu belirtileri çok yoğun ve bir haftayı aşkın süre deneyimliyorsanız ve bahsedilen baş etme yöntemleri işe yaramamışsa bir psikiyatrist veya psikoloğa başvurmanız gerekmektedir.

Saygılarımızla

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (a)

Dr Özlem  Gürkut

Kitapçığa ulaşmak için tıklayınız

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık