SanatBuket Özatay ve Hasan Bağlar’a İtalya’dan Ödül

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 2, 2016
Djumba Hotel & Cafe

İtalya’nın Siena kentinde bu yıl 2.’cisi düzenlenen SIPA 2016 Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda  Buket Özatay ve Hasan Bağlar “Remarkable Awards” ödülü kazandı.

“Mimari”, “Spor”, “Vahşi Yaşam”, “Doğa”, “Gezi”, “İnsan ve Portre”, “Siyah-Beyaz”, “Renkli”, “Genç”, “Şarap” ve “Hikaye” kategorileri olmak üzere toplam 11 kategoriden oluşan yarışmada Buket ÖZATAY siyah-beyaz kategoride, Hasan BAĞLAR ise doğa kategorisinde, 127 ülkeden 45.000 fotoğraf arasından bu ödülleri kazandılar.

ozatay_odul1

Yarışma organizasyon komitesi davetlisi ve Kültür Dairesi katkıları ile İtalya’nın Siena kentine giden Buket Özatay ve Hasan Bağlar 29 Ekim 2016 günü düzenlenen ödül töreni ve gala gecesine katılarak ödüllerini aldılar. Böyle büyük bir organizasyonda ödül kazanmanın kendilerini gururlandırdığını ve motive ettiğini belirten Buket Özatay ve Hasan Bağlar, yurt dışına açılabilmenin en önemli araçlarından biri olan fotoğrafın, ülkemizin tanıtımına da büyük katkı yaptığını da söylediler.

ozatay_odul2

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©