koronavirusBugün pozitif vaka yok

Sağlık Bakanı Ali Pilli, bugün yapılan 396 test sonucunda Kıbrıs'ın kuzeyinde yeni vaka olmadığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 20, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, bugün yapılan 396 test sonucunda Kıbrıs’ın kuzeyinde yeni vaka olmadığını duyurdu.

Pilli, bugün 1 kişinin taburcu edildiğini belirterek, toplam test sayısının 6 bin 562’ye yükseldiğini açıkladı. 

Dün açıklanan pozitif vaka ile ilgili de konuşan Pilli, bahsi geçen kişiye yapılan PCR testi sonucunun pozitiften negatife döndüğünü, dolayısıyla 109 olan vaka sayısının 108’e düştüğünü ve bu kişinin taburcu edildiğini de söyledi.

Bakan Pilli, bugüne kadar toplam 6562 test yapıldığını, 19 kişinin tedavisine devam edildiğini dile getirdi.

” Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni Covit -19 hastaları dışında da tedavilere açıldı”

Bakan Pilli, bugün Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Covit -19 hastaları dışında da tedavilere açıldığını, bunun tüm paydaşlarla görüşülerek tüm tedbirlerin alınarak yapıldığını anlattı.Pilli, 42 yatak kapasiteli yoğun bakımın yapılabileceği şekilde Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin hem Covid-19 hem de diğer hastalar için hazır olduğunu söyledi.

Bakan Pilli, herhangi bir tıbbi malzeme eksikliğinin bulunmadığını kaydetti. Pilli, Çarşamba günü kendisinin başkanlığında Genişletilmiş Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun toplanacağını açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık