koronavirusBugün de yeni vaka yok

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Cumhuriyet Meclisi'nde koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 21, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Cumhuriyet Meclisi’nde koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.

Pilli, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Pilli, bugün toplam 317 test yapıldığını ve pozitif vaka olmadığını duyurdu. Ayrıca, bugün yapılan testlerin hem hızlı hem de PCR testi olduğunu bildirdi.

Pilli açıklamasında şunları söyledi:

Küresel bir krizle karşı karşıyayız. Böyle bir süreç daha önce görmedik. Hiç beklenmedik bir anda, beklenmedik küresel krizle karşı karşıya kaldı.

Sağlık sistemi ve ekonomileri gelişmiş ülkeler, yaşananlar karşısında çaresiz kaldılar. Tüm dünya insanlarının kısa sürede bunu aşmasını umuyorum. Aralık 2019’da Çin’de koronavirüs salgını başladı ve DSÖ, 11 Mart’ta koronavirüsü pandemi olarak ilan etmiştir. Bakanlığımız, pandemi ilan edilmeden önce olası salgına yönelik hazırlıklarına Aralık’ta başlamıştır.

Hastalığın seyrinin yakın takibi ve verilen DSÖ aracılığıyla toplanmasının ardından, Bakanlık 23 Ocak’ta temel sağlık hizmetleri ve bulaşıcı hastalıklar yasası uyarınca komite oluşturmuş ve durumu değerlendirilmiştir.

Pilli konuşmasında Aralık’tan bu yana alınan tedbirleri de anlattı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık