SanatYaşamBuffer Fringe Performans Sanatları Festivali 2019 için başvurular başladı

Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali, 25 – 27 Ekim 2019 tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek olan festival için açık çağrı metnini yayınladı. Açık çağrı ile birlikte, sanatçılar ve ilgili gruplar, festivalin bu yılki teması olan “(Bir) ara bölgeyi tanımlamak, arada kalan bölge” konseptini, sosyal, global veya kişisel olarak yorumlayan yenilikçi ve özgün çalışmalarlarıyla başvuru yapmaya çağrıldı. Hem yerli hem de yabancı başvuruya açık olan festivale, son başvuru tarihi 10 Haziran 2019 olarak duyuruldu. Dayanışma Evi tarafından...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 13, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali, 25 – 27 Ekim 2019 tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek olan festival için açık çağrı metnini yayınladı. Açık çağrı ile birlikte, sanatçılar ve ilgili gruplar, festivalin bu yılki teması olan “(Bir) ara bölgeyi tanımlamak, arada kalan bölge” konseptini, sosyal, global veya kişisel olarak yorumlayan yenilikçi ve özgün çalışmalarlarıyla başvuru yapmaya çağrıldı. Hem yerli hem de yabancı başvuruya açık olan festivale, son başvuru tarihi 10 Haziran 2019 olarak duyuruldu. Dayanışma Evi tarafından yapılan açıklamada başvuru formuna http://home4cooperation.info/node/8796adresindenulaşılabileceği belirtildi.

Buffer Fringe V sanat yönetmeni Ellada Evangelou, festivalin 6. Yıl temasını belirleyen fikri şöyle açıkladı: “Sıkça sormadığımız sorular ve yıllardır içinde yaşayıp kaçınmaya devam ettiğimiz gerçeklikler var. Bu boşluğu tanımlamak için, Kıbrıs’tan ve yurtdışından sanatçı ve yaratıcı kişileri seyircilere kendi cevaplarını sunmaya davet ediyoruz: (bir) tampon bölge sizin için (sanatsal ve kişisel olarak) ne ifade ediyor? Arada kalmış bir bölgeyi, gerçeklikler arası bir alan olarak nasıl algılarsınız? Sizce bu bölge zaman, hafıza ve estetiksel açıdan bir süreç olarak algılanabilir mi?”

Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali yerli ve yabancı sanatçıların, fiziksel ve sanatsal bariyerlere meydan okuyan yeni ve deneysel çalışmalarını sergileyebilecekleri ve fikirlerini paylaşabilecekleri bir platform niteliğini taşıyor.

Bölünmüş bir ülkede gerçekleşen Buffer Fringe Fesivali, etrafındaki birçok anlatının farkında olarak, sanatçıları kendi bakış açıları, yöntemleri ve yaklaşımları ile bu anlatıları günyüzüne çıkarmaya çağırıyor. Festival bu anlamda Kıbrıs’ta ve dünyada tektir.

Daha detaylı bilgi Dayanışma Evi internet sitesinden, +90 548 834 57 40 numaralı telefondan ya da [email protected] edinilebilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık