SanatBuffer Fringe Festivali online canlı yayını ile bufferfringe.org’da

Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali 2020’de yepyeni festival blogunda sergilenecek olan yaratıcı sanat programıyla tüm dünyadan sanatçıları ve kitleleri bir araya getirerek zamanın ihtiyaçlarına yönelik çalışmasıyla Kıbrıs’taki bölünmüş iki yanı arasında köprü kurmaya devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali 2020’de yepyeni festival blogunda sergilenecek olan yaratıcı sanat programıyla tüm dünyadan sanatçıları ve kitleleri bir araya getirerek zamanın ihtiyaçlarına yönelik çalışmasıyla Kıbrıs’taki bölünmüş iki yanı arasında köprü kurmaya devam ediyor. 

Buffer Fringe Blog, Covid-19’un ve geçiş noktalarındaki kısıtlayıcı önlemlerin yaratmış olduğu bariyerleri aşarak  Festivale’e yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Blog, oluşumu itibarı ile sanatsal yaratıcılığın değerine dikkat çekecek ve sanatçıların ‘Yer Değiştirme/ Yerinden Olma’ temasını taşıyan performanslarının ardındaki yaratıcılık süreçlerini paylaşabilecekleri alternatif bir platform olarak tasarlanmıştır. Buna ek olarak Festivaldeki performanslar canlı olarak Aralık ayı başında ada çapında sahnelenecektir.  

Buffer Fringe Blog’a www.bufferfringe.org linkini tıklayarak ulaşabilir ve bu yılki sanatçılar ile  sanatçıların gelişim aşamasında olan çalışmalarına ve yaratıcı süreçleriyle ilgili detaylara erişebilirsiniz. Festival, Stokholm Fringe Festivali, Nordik Fringe Ağı, İstanbul Fringe Festivali, gibi dünya çapında ileri gelen Fringe festivalleriyle ve Point Çağdaş Sanat Merkezi, Brandeis Üniversitesi (Sanat, Kültür ve Çatısma Dönüşümü için IMPACT programı) Goethe Enstitüsü, Kıbrıs Açık Üniversitesi Tiyatro Çalışmaları MA programı gibi eğitim enstitüleri ile işbirliği yapmaktadır.  

Buffer Fringe 2020, 13 sanatçı ve sanat grubuna ev sahipliği yapacak; I’ve made you a palm tree ile Pashias (CY), #kazanti ile Yasemin Collective (CY), History Lesson ile Argyro Nicolaou (US), Nomadic Dialogue ile Creative Centre for Fluid Territories (Uluslararası Kollektif), Δtopia ile Die Wolke Sanat Grubu (GR), Slow Mo ile Instant Dissidence (IE), 8102 ile Karla Isidorou & Alexandra Bellon (CH), Awaiting your response ile Kat Kats (AU), Clutch ile Mixalis Aristidou & Balin Palmer (CY), Placeholder ile Monica Anna Day (US), The Town Crier ile Omiros Panayides ve Eva Korae (CY), Taking Back the Booty: Loss & Belonging in the Eastern Mediterranean ile Reem Maghribi, Manuella Mavromichalis, Bahriye Kemal ve Maria Kouvarou (CY), ve A multitude of drops ile Vikram Iyengar (IN). Dahası Festival, kendilerinin özel olarak kürate ettiği sunumlarıyla Elena Agathokleous ile the Mitos Performans Sanatları Merkezi (Limasol), ve Nurtane Karagil ile Pasaj’ın (Mağusa) da Buffer Fringe 2020’ye katılımına ev sahipliği yapmaktadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık