AktüelGazedda'nın Gündemi“Bu sonucu elde etmek için yapılanları biliyorsunuz”

Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen ardından, seçim ofisinde açıklama yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen ardından, seçim ofisinde açıklama yaptı. Akıncı açıklamasında, neler yaşandığını görmeyen birinin kalmadığını ifade ederek, seçimin normal şartlarda yapılmadığını belirtti.

Akıncı, seçimlerde neler yaşandığını hep anlattığını ifade ederek, “sanırım neler yaşandığını görmeyen kalmadı” dedi.

Seçimin normal şartlarda yapılmış bir seçim olmadığını da söyleyen Akıncı, Ersin Tatar’ı tebrik de etti.

Akıncı açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu sonuç yaratıldı, elde edildi. Bu sonucu elde etmek için yapılanları biliyorsunuz yapanlar başardı. Sayın Tatar’a da hayırlı olsun. Benim için 45 yıllık siyasi hayatımın sonudur. Halkımızın çok değişik etkenler altında vardığı bir sonuçtur, bu sonucu kabullenmeliyiz ve hayırlı olmasını dilemeliyiz. Sayın Tatar’a hayırlı olsun diyorum, kendisine üstün başarılar diliyorum. Kıbrıs Türk Halkı’na teşekkür ediyorum, bize gönül vermiş çalışmış herkese de ayrıca çok teşekkür ediyorum.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık