AktüelMedya Odası“Bu konuda bizim muhatabımız Tatar’dır”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekil Asım Akansoy, Ankara’nın, Kıbrıslıtürk aydınlara yönelik dışlayıcı tavrının kabul etmenin mümkün olmadığını vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekil Asım Akansoy, Ankara’nın, Kıbrıslıtürk aydınlara yönelik dışlayıcı tavrının kabul etmenin mümkün olmadığını vurguladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akansoy, Ali Bizden ve Ahmet An’dan sonra şimdi de Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir‘in Türkiye’ye alınmayarak aynı muamele ile karşı karşıya bırakıldığını belirtti.

Akansoy, daha önce de defalarca sorduğunu hatırlatarak, bu tavrın gerekçesinin ne olduğunu Türkiye’ye girişi yasak olanların lsitesinde kimler olduğunu bir kez daha sordu.

“Bu konuda bizim muhatabımız Tatar’dır. Sorumlu da kendisidir”

Kimsenin Kıbrıslıtürklerin sinir uçları ile oynamaya hakkı olmadığını belirten Akansoy, düşünce özgürlüğüne saygının evrensel bir değer olduğunu ve Ali Kişmir’in Başkanı olduğu basın camiasını temsil ettiğinin unutulmaması gerektiğinin altını çizdi.

Akansoy, “Bu konuda bizim muhatabımız Sn.Tatar’dır. Sorumlu da kendisidir. Sadece kendi yandaşlarının değil, tüm Kıbrıslıtürklerin hak ve çıkarlarını korumak ve savunmak zorundadır. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık