AktüelMedya OdasıBu kez de “havlayan köpek” benzetmesi

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, bu sefer de kendisini eleştirenlere ‘havlayan köpek’ benzetmesi yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, bu sefer de kendisini eleştirenlere ‘havlayan köpek’ benzetmesi yaptı.

Arıklı gün geçmiyor ki, devlet kurumlarında görev alan bir yetkili olarak yakışıksız cümleler kurmasın.

Arıklı hergün, kendisiyle aynı fikirde olmayan her kişi veya kuruma savurduğu salvolar ve hitap biçimi ile adeta ‘devleti temsil ettiğini söyleyen bir kişi nasıl konuşmamalı’ dersi veriyor.

“Sana havlamazsam sahibim bana ekmek vermez”

20 yıl önce yazdığı bir yazıda, muhaliflerin dillerinde sigara söndürme fantazilerinden bahseden Arıklı en son, Mağusa surlarına bayrak dikmek için izinsiz dökülen betonun kaldırılması gerektiğiyle ilgili görüş bildiren, Anıtlar Yüksek Kurulu üyelerine ‘Ellerini kırarız’ demişti.

Arıklı şimdi de, kendisini eleştiren kesimleri ‘Havlayan köpek’ diye betimleyen şu gönderiyi paylaştı:

“Bazı kişiler ülkede yaşanan her olumsuzluk karşısında bir şekilde beni ve YDP yi hedef alıyor…

En son bir öğrencinin kanaat notu ile hakkının yenilmesi olayında buna benzer bir yaklaşım yaşadık. Birileri bu öğrenciye sahip çıkmadığım gerekçesi ile bana veryansın ediyor…

Aklıma bir kıssa geldi.

Hz. Musa bir evin önünden geçerken evin köpeği yırtınırcasına kendisine havladığını görüyor.

Hz. Musanın bir özelliği de hayvanlarla konuşabiliyor olması. Köpeğe dönüp; “Sen beni tanımıyor musun ki bu şekilde havlıyorsun?” diye soruyor.

Köpek diyor ki; “Seni elbette tanıyorum. Senden bir zarar gelmeyeceğini de biliyorum. Ama sana havlamazsam sahibim bana ekmek vermez”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık