AktüelGazedda'nın GündemiBu bir tek kktc’de olur: Çaluda’yı bakan yapmak istedi!

Yine dünyanın başka herhangi bir yerinde olmayacak bir durumla karşı karşıyayız sayın seyirciler...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 19, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yine dünyanın başka herhangi bir yerinde olmayacak bir durumla karşı karşıyayız sayın seyirciler… Hakkında soruşturma bulunan ve dokunulmazlığı kaldırılan UBP milletvekili Aytaç Çaluda, Ersin Tatar tarafından bakan yapılmak istendi.

Özel jet krizi, bazı bakanların görevden alınmasını gündeme getirdi. Başbakan Ersin Tatar, yeni kabineyi bugün sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sundu. Akıncı ile Tatar’ın bugünkü görüşmesi yaklaşık 15 dakika sürdü. Görüşme sonrası basına herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kamuoyuna sızan bazı bilgilerde, Başbakan Tatar’ın dokunulmazlığı kaldırılan ve hakkında soruşturma bulunan Çaluda’nın yeni kabinede yer aldığına ilişkin bilgi üzerine Akıncı’nın Başsavcılık’tan görüş istediği öğrenilirken, YENİDÜZEN’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Akıncı, yeni kabinede ismi bulunan Aytaç Çaluda’yı veto ettiği ve kararın Başbakanlığa bildirildiğini kaydetti.

Öte yandan, konuyla ilgili KTAMS’ın eski Genel Sekreteri Devrim Barçın, kişisel sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi.

Dokunulmazlığının kaldırılması için canını ye sonra da dokunulmazlığının kaldırılmasına neden olan yasa dışı icraatlarının olduğu Bakanlıkta da en yüksek ita amiri yani Bakan olmasına onay ver.Halkın Partisi’nin bu durumunu halkın takdirine bırakıyorum…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık