AktüelDünyaBu afişlerle Gezi’yi karalamak istediler

Bu sabah İstanbul'un birçok yerinde otobüs duraklarına Gezi karşıtı, Gezi'yi karalamaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik afişler asıldı. Organize bir şekilde asıldığı belli olan afişlerin kimler tarafından asıldığı ise bilinmiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 24, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Bu sabah İstanbul’un birçok yerinde otobüs duraklarına Gezi karşıtı, Gezi’yi karalamaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik afişler asıldı.

Siyasi Haber’in haberine göre, Organize bir şekilde asıldığı belli olan afişlerin kimler tarafından asıldığı ise bilinmiyor. Afişlerde #gezi karanlıktır #gezişiddettir, #geziyobazlıktır, #geziçevredüşmanlığıdır ifadeleri yer aldı… İfadelerin başına hastag (#) işareti konulsa da sosyal medyada bu hastagler altında herhangi bir mesaj bulunmuyor.

Kısa süre önce sonuçlanan Gezi Davası ve Osman Kavala’nın Gezi Davası’ndan tahliye ettirilip hemen ardından “Darbeye teşebbüs” suçlamasıyla tutuklanmasından kısa bir zaman sonraya denk gelen bu afişlere sosyal medyadan tepkiler gelmeye başladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık