BilimYaşamBrüksel’de hayvan deneyleriyle ilgili yasak kararı

Hayvan deneylerini yasaklayan bölgeler arasına 18 belediyeyi kapsayan Brüksel şehri de katıldı. Belçika’nın başkenti Brüksel’de 1 Ocak 2020’den geçerli olmak üzere hayvanlar üzerinde yapılan deneyler yasaklanmış olacak. Cruelty Free International ve Belçikalı Global Action in the Interest of Animals örgütlerinin ortak çalışmalarıyla gerçekleşen yasaklama kararı eğitim ve güvenlik alanında hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri de kapsıyor. 1 Ocak 2025’ten itibaren uygulanacak olan bu karar ise hayvan deneylerinin “kesinlikle gerekli” olması durumunda uygulanmayacak. Yeni yasayla deneylerin yasaklanması...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 4, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Hayvan deneylerini yasaklayan bölgeler arasına 18 belediyeyi kapsayan Brüksel şehri de katıldı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de 1 Ocak 2020’den geçerli olmak üzere hayvanlar üzerinde yapılan deneyler yasaklanmış olacak.

Cruelty Free International ve Belçikalı Global Action in the Interest of Animals örgütlerinin ortak çalışmalarıyla gerçekleşen yasaklama kararı eğitim ve güvenlik alanında hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri de kapsıyor.

1 Ocak 2025’ten itibaren uygulanacak olan bu karar ise hayvan deneylerinin “kesinlikle gerekli” olması durumunda uygulanmayacak.

Yeni yasayla deneylerin yasaklanması yaklaşık 20 bin hayvanın geleceğini etkiliyor. Böylece Avrupa’da istismara maruz kalan hayvanların yüzde 20 oranında azalacağı düşünülüyor.

 

Kaynak: Yeşil Gazete

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık