koronavirusİnternet gazetelerinden “Kuzey Kıbrıs TÜRKİYE Cumhuriyeti” gafı

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu'nun web gazetesi, Detay'ın web Gazetesi ve Kıbrıs Medya Grubu'nun web gazetesi, büyük bir gafa imza attı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 8, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun web gazetesi, Detay’ın web Gazetesi ve Kıbrıs Medya Grubu’nun web gazetesi, büyük bir gafa imza attı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun web gazetesi, Detay’ın web Gazetesi ve Kıbrıs Medya Grubu’nun web gazetesi, görme yetisini kaybeden bir Kıbrıslıtürk’ün Türkiye’de tedavi edilmesi ile ilgili yayımladığı haberinde büyük bir gafa imza attı.

Yayımlanan haberde, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” demek yerine, “Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti” ifadesini kullanmayı tercih etti.

Yapılan hata BRT web sayfasında kısa sürede düzeltilirken, Detay ve Kıbrıs Gazetelerinde halen aynı şekilde duruyor…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft