koronavirusBritanya’da koronavirüs paniği: Yeni mutasyon kontrolden çıktı

İngiltere'de koronavirüs salgını etkisini artırmaya başladı... Başbakan Boris Johnson'ın dün söylediği "Virüs mutasyona uğradı, yüzde 70 daha bulaşıcı" sözlerine Sağlık Bakanı Matt Hancock'tan açıklama geldi. Hancock, "Kontrolü kaybettik" dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

2 milyondan fazla vakanın görüldüğü Büyük Britanya’da mutasyona uğramış koronavirüs paniği yaşanıyor…

Britanya Başbakanı Boris Johnson dün yaptığı, “Mutasyon geçirmiş koronavirüsü, önceki virüse göre yüzde 70 daha bulaşıcı” açıklamasının ardından bugün kabineden kritik bir açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Matt Hancock, mutasyona uğramış yeni koronavirüsünün kontrolden çıktığını açıkladı. Sky’da Sophy Ridge’in programına katılan Hancock, “Vaka sayısında adeta patlama yaşandı ve gidecek çok yolumuz var. Aşılar tamamlanmadan kontrol altına almak çok zor gözüküyor” dedi.

“Tahmin etmiyorduk”

Mutasyona  uğramış koronavirüsünün kontrolden çıktığını vurgulayan Hancock, “Orijinal planımızda virüsün mutasyona uğrayacağına dair bir bilgimiz yoktu. Mutasyona uğramış virüsün bu kadar hızlı yayılacağını tahmin etmiyorduk. VUI-202012/01 ismi verilen bu virüsün orijinal corona virüsüne göre daha hafif olduğuna dair bir kanıt yok” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık