koronavirusBritanya gençleri aşıya teşvik etmenin yollarını arıyor: Gündemde Tinder’la işbirliği var

Yakın zamanda 30 yaş altını Kovid-19'a karşı aşılamaya geçecek olan Büyük Britanya'da hükümet, Tinder, Hinge ve Bumble gibi çöpçatanlık uygulamalarıyla iş birliği yapmayı planlıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bugünden itibaren 34-36 yaş arasındakilere koronavirüs aşı randevusu verilmeye başlanan Büyük Britanya’da gelecek haftalarda 30 yaş ve altının aşılanmaya başlanması planlanıyor. 

Gençlerin yaşlılara göre daha düşük risk grubunda yer alması nedeniyle aşılanmadan kaçınma eğilimine çözüm arayan hükümet, popüler çöpçatanlık uygulamalarıyla işbirliği yapmayı düşünüyor.

Bu kapsamda gençler arasında popüler olan Tinder, Hinge ve Bumble gibi uygulamalar aşılanmayı teşvik için kullanılabilir. 

Eğer uygulama hayata geçerse aşı olan kullanıcıların profillerine mavi tik ya da özel tasarlanmış logolar konulacak. 

The Telegraph gazetesine konuşan bir hükümet yetkilisi, “Aşılamada genç yaşlara indikçe Tinder gibi uygulamalar aşı olmanın önemini vurgulamak için iyi bir yol olacak. Bu ayrıca, insanların aradıkları aşkı daha hızlı bulmalarını sağlar. Bu konuda görüşmeler devam ediyor” dedi. 

Tinder, Hinge ve Bumble yönetimlerinden ise henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. 

Britanya’nın Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) Tıbbi Direktörü Profesör Stephen Powis, altı aydan daha kısa sürede 48.5 milyon dozluk aşılama yapıldığını söyledi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık