AktüelEkonomi PolitikPolitika Boyun Eğmeyen Fransa’nın lideri Melenchon’un evine baskın

Fransa’da en etkili muhalif hareketi olarak gösterilen Boyun Eğmeyen Fransa’nın lideri Jean-Luc Melenchon’un evine 16 Ekim tarihinde  Yolsuzluğa Karşı Mücadele Merkezi’nin soruşturmacıları tarafından bir baskın gerçekleştirildiği kaydedildi. Melenchon hakkında daha önce açılmış iki farklı soruşturma bulunuyor. Soruşturma gerekçeleri arasında Avrupa Birliği Parlamentosu’nda Melenchon’un danışmanlarıyla ilgili bir tutarsızlık olması ve 2017 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Melenchon’un kampanyasında bazı usulsüzlükler yapıldığı iddiaları var. Ancak birçok kişi, Boyun Eğmeyen Fransa hareketinin güçlü bir muhalefet sergilemesinden ötürü bu soruşturmaların açıldığını ve amacının Melenchon’u itibarsızlaştırmak...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 18, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Fransa’da en etkili muhalif hareketi olarak gösterilen Boyun Eğmeyen Fransa’nın lideri Jean-Luc Melenchon’un evine 16 Ekim tarihinde  Yolsuzluğa Karşı Mücadele Merkezi’nin soruşturmacıları tarafından bir baskın gerçekleştirildiği kaydedildi. Melenchon hakkında daha önce açılmış iki farklı soruşturma bulunuyor.

Soruşturma gerekçeleri arasında Avrupa Birliği Parlamentosu’nda Melenchon’un danışmanlarıyla ilgili bir tutarsızlık olması ve 2017 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Melenchon’un kampanyasında bazı usulsüzlükler yapıldığı iddiaları var. Ancak birçok kişi, Boyun Eğmeyen Fransa hareketinin güçlü bir muhalefet sergilemesinden ötürü bu soruşturmaların açıldığını ve amacının Melenchon’u itibarsızlaştırmak olduğunu düşünüyor.

Medyascope.tv’nin haberinde soruşturmacılar evine geldiğinde Melenchon’un “Bana dokunmayın, bana dokunamazsınız, böyle bir hakkınız yok!” diye bağırdığı belirtiliyor.

Melenchon ayrıca soruşturmacılara “Kim size emir verdi, kimin adına bunu yapıyorsunuz? Benim evime nasıl girersiniz, ben haydut değilim, bir milletvekiliyim, mesleğini düzgün yap” dediği belirtiliyor. Melenchon’un tam bu sırada daha da sinirlenerek “Cumhuriyet, benim” dediği aktarılıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık