AktüelGazedda'nın GündemiKentÖzel HaberYaşamBoyacı: “Gerekirse 50 katlı bina yapacağız, kabul edeceksiniz”

Bugün Mağusa’da yapılan Mağusa, Aysergi ve İskele bölgesini kapsayan emirnameyle ilgili bilgilendirme ve görüş alışverişi toplantısında gerginlik çıktı. Hükümet yetkilileri ile inşaat şirketi sahipleri ile müteahhit arasında imar planıyla ilgili olarak gerginlik çıktı. Yapılacak olan imar planını benimsemeyen inşaat sahipleri ve müteahhitle toplantıda tartışma çıkartarak, toplantını yarıda bitirilmesine neden oldu. Toplantı sırasında söz alan Mete Boyacı ise inşaatlarda yukarıya doğru büyümenin gerektiğini savunarak, hükümet yetkililerine “gerekirse 50 katlı bina yapacağız, kabul edeceksiz” dedi. Bunun üzerine Şehir Planlama...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bugün Mağusa’da yapılan Mağusa, Aysergi ve İskele bölgesini kapsayan emirnameyle ilgili bilgilendirme ve görüş alışverişi toplantısında gerginlik çıktı.

Hükümet yetkilileri ile inşaat şirketi sahipleri ile müteahhit arasında imar planıyla ilgili olarak gerginlik çıktı.

Yapılacak olan imar planını benimsemeyen inşaat sahipleri ve müteahhitle toplantıda tartışma çıkartarak, toplantını yarıda bitirilmesine neden oldu.

Toplantı sırasında söz alan Mete Boyacı ise inşaatlarda yukarıya doğru büyümenin gerektiğini savunarak, hükümet yetkililerine “gerekirse 50 katlı bina yapacağız, kabul edeceksiz” dedi.

Bunun üzerine Şehir Planlama Dairesi Müdürü Türkmen Yiğitcan, “Siz bu ülkede hükümet kurup bozan bir ailenin ferdi olarak” şeklinde cevap vermeye kalkınca, başta UBP’liler olmak üzere çeşitli siyasi görüşlerden müteahhit ve inşaat şirketi sahipleri toplantıda bağırmaya başladı.

Çıkan gerginliğin ardından toplantı bitirildi.

Nazım Çavuşoğlu ve Ersan Saner’in de toplantıda olduğu gözlemlendi.

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık