AktüelKıbrıs SorunuBorrell: AB Maraş’la ilgili gelişmelerden büyük endişe içinde

Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Avrupa Birliği’nin Maraş'la ilgili dünkü gelişme ve açıklamalardan büyük endişe duyduğunu, birliğin Birleşmiş Milletlerle yakın temas içinde olacağını ve durumu yerinde izleyeceğini bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 7, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Avrupa Birliği’nin Maraş’la ilgili dünkü gelişme ve açıklamalardan büyük endişe duyduğunu, birliğin Birleşmiş Milletlerle yakın temas içinde olacağını ve durumu yerinde izleyeceğini bildirdi.

Borrell şöyle konuştu:

“Maraş’la a ilgili gelişmeler ve açıklamalar büyük gerilime neden olmakta ve Kıbrıs çözüm müzakerelerinin başlaması çabalarını güçleştirmektedir.”

“Şimdi acil olan yeniden güven tesis etmek ve büyük bölünmeler yaratmamaktır.”

“Avrupa Birliği, 1-2 Ekim’deki Avrupa Konseyi kararlarında Devlet ve Hükümet Başkanlarının da belirttiği gibi bu tür çabaları desteklemeye devam edecektir.

“AB Birleşmiş Milletlerle yakın temas içinde olacak ve durumu yerinde izleyecektir. BM Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararlarına tam saygı gereklidir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..